پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​ تمهیدات راهداری جهت سفرهای تابستانی

تاریخ انتشار: 1398/03/27

​ تمهیدات راهداری جهت سفرهای تابستانی

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان تهران ، جلسه آمادگی ادارات راهداری حوزه استان با حضور مدیر کل ، معاون راهداری ، معاون فنی ، روسای ادارات و رئیس اداره روابط عمومی در سالن اجتماعات اداره کل برگزار گردید .

حیدر نوروزی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان عنوان کرد استان تهران با داشتن شهرهای تهران ، شهریار، اسلامشهر، ری ، پاکدشت ، دماوند و از مجموعه 217 هزار کیلومتر راههای سراسر کشور 3 هزار کیلومتر آن در استان تهران واقع شده است به اهمیت راههای این استان پرداخت.

وی در این  جلسه که به منظور آمادگی حوزه راهداری جهت سفرهای تابستانی هموطنان تشکیل گردید بیان نمود: موارد ایمنی از اهم موضوعات اداره کل در حوزه راهداری می بایست به جدیت پیگیری ومد نظرقرار گیرد. 

ایشان افزود: با هماهنگی های بعمل آمده با استانداری استان تهران و بازدید های به عمل آمده در معیت معاون عمرانی توافقات خوبی در زمینه همکاری ارگانهای مختلف بابت همکاری در حوزه راهداری بعمل آمده و صورتجلساتی در این خصوص تهیه و ابلاغ گردیده است و به روسال ادارات و معاون راهداری تکلیف نمود صداقت – سلامت و پیگیری را تا حصول نتیجه مناسب در دستور کار قرارداده وبا فعال نمودن گشت های راهداری نسبت به بازدید پل ها ، نظافت جادها ، قرنیز پلها و ......اقدام لازم را بعمل آورند. 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای عنوان کرد، راهداران به عنوان نگهبانان همیشه پایدارجاده نیزهمانند فصول قبل به خدمت رسانی شبانه روزی خود در گرمای سوزان اقدامات لازم جهت انجام فعالیت های راهداری تابستانی از جمله لکه گیری ، خط کشی ها، آماده سازی و نصب علائم افقی و عمودی ترمیم و نصب گاردریل ها اقدام خواند نمود . 

این مقام مسئول با بیان اینکه عملیات های اجرایی برای راهداری تابستانی در استان تهران شروع شده است عنوان کرد تمامی ادارات شهرستانها تابعه آماده خدمات رسانی به مسافرین هستند و راهداران این روزها در حال ایمن سازی محورهای شریانی و اصلی – اصلاح شیب های شیروانی – شانه سازی و برطرف کردن اختلاف سطح موجود در سطح سواره رو به شانه راه و اصلاح و ساماندهی تابلو ها و علائم جاده ای دیگر عملیات های نگهداری از راهها هستند تا بتوانیم جاده ای ایمن و خدماتی مناسب را به شهروندان برای سفرهای تابستانی اراده دهیم .

در ادامه مصدقی معاون راهداری با تاکید بربازدید گشت های راهداری واعلام نواقص به پیمانکاران جهت رفع موارد نسبت به  تعامل با شهرداری و فرمانداری های منطقه  و پلیس راه تاکید ومقرر نمود تمامی دست اندرکاران این حوزه خصوصا راهداران جان برکف انجام مصوبات جلسات را دردستور کار قراردهند .

معاون راهداری استان تهران عنوان کرد محورها مورد بررسی قرار گرفته است و نسبت به پاکسازی محورها اقدامهایی در نظر گرفته شده است . 

در پایان حیدر نوروزی به مسافرین توصیه کرد بیش از مسافرت در تماس با مرکز مدیریت راهها با شماره تلفن 141 از وضعیت مسیر و بهترین و کوتاهترین مسیر ممکن مطلع شوند و موارد گزارش های خود را نیز با این مرکز در میان بگذارند تا به سرعت نسبت به رفع مشکل اقدام شود 
مشخصات:
نظرات: *