پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​ تشکیل کارگروه با محوریت ساماندهی حمل و نقل مسافر

تاریخ انتشار: 1397/12/13

 تشکیل کارگروه با محوریت ساماندهی حمل و نقل مسافر


به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران؛ صبح امروز سیزدهم اسفند ماه نشستی با هدف ساماندهی و حل مشکلات حمل و نقل مسافر ویژه پایانه های مسافربری به میزبانی این اداره کل برگزار گردید.

این نشست با حضور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران، مدیر عامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری تهران، معاون حمل و نقل، رئیس اداره مسافر، جمعی از روسای هیأت مدیره انجمن ها و تشکل های صنفی و روسای دفاتر نمایندگی اداره کل پایانه های مسافربری تهران در دفتر مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران برگزار گردید.

در این نشست مهندس حیدر نوروزی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران از اقدامات صورت گرفته ویژه سفرهای نوروزی سخن به میان آورد و گفت: به منظور افزایش سطح خدمات دهی به مسافرین کنترل و نظارت بر معاینه فنی، رعایت اصول بهداشتی و نظافت داخل ناوگان ، آراستگی و لباس فرم رانندگان و تغذیه مسافرین در دستور کار قرار دارد. 

نوروزی در ادامه افزود: بهسازی ورودی و خروجی پایانه ها، شفاف سازی نوع بار و سهمیه بندی درآمد حاصله، نظارت بر انبارها، مقابله با پدیده دلالی ، برخورد با مسافرگیری خارج از پایانه، زمان توقف در سکوها و حرکت طبق برنامه زمانبندی از مواردیست که در ایام نوروز نیازمند کنترل و پیگیری بیشتر می باشد.

در ادامه این نشست مهندس صدیقی مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری تهران با اشاره به شروع سفرهای نوروزی از 27 اسفند، به لزوم افزایش نظارت و بازدید از پایانه ها بالاخص انبارها تاکید نمود و افزود: با افزایش کنترل در راستای ارتقاء ایمنی مسافرین از حمل هرگونه مواد خطرناک و ناایمن توسط ناوگان حمل و نقل مسافر به شدت ممانعت بعمل آید.


در ادامه این نشست مهندس کلهری معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران در دفاع از حقوق رانندگان و مالکین ناوگان مسافربری به ماده 24 ضوابط حمل و نقل مسافر اشاره کرد و افزود: با توجه به کاهش چشمگیر مسافر طی سالهای اخیر در ناوگان حمل و نقل عمومی، سازمان به منظور جلوگیری از ضرر و زیان رانندگان و مالکین، در بند (ج) ماده 24 حمل و نقل مسافر اجازه حمل توشه غیرهمراه مسافر به ناوگان عمومی با رعایت اصول و ضوابط داده شده است. 

کلهری ادامه داد: متاسفانه به دلیل سهم بالای اتوماسیون و شرکت های حمل و نقل از مبلغ حاصله، احقاق حقوق رانندگان به شکل مطلوبی صورت نپذیرفته و امید آن میرود که با افزایش سهم رانندگان و مالکین ناوگان، شاهد افزایش درآمد آنان و ارتقاء سطح کیفی سفرها باشیم.

گفتنی است در پایان این جلسه کارگروهی متشکل از آقایان محمدحسن کلهری بعنوان نماینده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران و رئیس کارگروه ، معافی نژاد نماینده سازمان پایانه های مسافربری شهرداری تهران، مختار پور نماینده صنف شرکت های مسافربری و مجیدی نماینده رانندگان مسافربری جهت بررسی مشکلات و ارائه پیشنهادات به منظور ساماندهی حمل و نقل مسافر به پیشنهاد مهندس نوروزی مدیرکل استان تهران تشکیل شد. 

 
مشخصات:
نظرات: *