پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​ نشست کارگروه تخصصی ویژه افزایش ایمنی و بهبود سطح خدمات سفرهای نوروزی

تاریخ انتشار: 1397/12/06

 نشست کارگروه تخصصی ویژه افزایش ایمنی و بهبود سطح خدمات سفرهای نوروزی


به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران؛ نشست کارگروه بهبود و افزایش سطح خدمات سفرهای نوروزی صبح امروز ، شش اسفند ماه، در سالن جلسات و به میزبانی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران برگزار گردید.

این نشست با هدف افزایش ایمنی و بهبود همه جانبه سفرهای نوروزی هموطنان با حضور مدیرکل دفتر مسافر، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران، معاون حمل و نقل، جمعی از روسای تشکل های صنفی، روسای پایانه های چهارگانه استان تهران، روسای ادارات ترانزیت، ایمنی و ترافیک، مسافر و با حضور جمعی از کارشناسان اداره مسافر برگزار گردید.

مهندس حاج اسماعیلی مدیرکل دفتر مسافر ضمن خوش آمد گویی به حضّار و تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) از راه اندازی کمیته راهبردی در بخش بار و مسافر خبر داد و افزود: پیش فروش بلیط از 12 اسفند آغاز و سفرهای نوروزی از 25 اسفند ماه شروع و هموطنان فرصت کافی برای تهیه بلیط سفرهای بین شهری را خواهند داشت.

وی افزود: طبق شیوه نامه ابلاغ شده، قبل از شروع پیش فروش، نرخ نهایی بلیط تمامی سفرها اعلام خواهد شد. 

وی همچنین بر لزوم ثبت کدرهگیری در سامانه جهت افزایش ایمنی و شفاف سازی سفرها تاکید و ادامه داد: حتی باوجود قطع بودن برق در پایانه ها کدرهگیری از طریق برق اضطراری(ups) و تلفن همراه نیز قابل پیگیری است.

در ادامه این نشست مهندس حیدر نوروزی مدیرکل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران، ضمن قدردانی از تمامی عوامل اجرایی حمل و نقل مسافر گفت: ایمنی کاربران و افزایش سطح کیفی سفرهای جاده ای اولویت اصلی این اداره کل بوده و با افزایش کنترل و نظارت همه جانبه از معاینه فنی وسایل حمل و نقل عمومی گرفته تا ایمنی جاده ها و مجتمع های خدماتی رفاهی، امید آن می رود که امسال مردم عزیزمان سفرهای نوروزی خوش و ایمنی را تجربه کنند.

در ادامه این نشست محمدحسن کلهری معاون حمل و نقل ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های کارکنان بخش حمل و نقل مسافر گفت: اداره حمل و نقل مسافر در تمامی بحران ها و عبور از شرایط سخت سربلند بیرون آمده و مدیریت سفرهای اربعین سالجاری مصداق واقعی این امر است.

کلهری ادامه داد: در راستای دفاع از حقوق رانندگان و ماشین داران و نیز افزایش ایمنی سفرهای نوروزی مقابله با پدیده ناهنجار دلالی را به جد در دستور کار خود قرار داده ایم.

معاون حمل و نقل از مزایای ثبت کد رهگیری و لزوم آن در ایمنی، شفافیت و گزارش گیری آنلاین سفرها تاکید و انجام تبلیغات گسترده در راستای اطلاع رسانی به کاربران جاده ای در بحث ایمنی بیشتر وسایط حمل و نقل عمومی نسبت به خودروی شخصی و در معرض دید قرار گرفتن منشور حقوقی مسافرین را در دستور کار قرار داد.

گفتی است در این نشست یکایک حاضرین به بیان نقاط قوت و ضعف، امکانات و کمبودها پرداخته و با بیان نقطه نظرات و تبادل افکار راهکارهای مناسب و کاربردی ارائه نمودند.
مشخصات:
نظرات: *