پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​ برخورد قاطع با متجاوزین به حریم و دستفروشان شهرستان شهریار و قدس

تاریخ انتشار: 1397/09/18

​ برخورد قاطع با متجاوزین به حریم و دستفروشان شهرستان شهریار و قدس


فرشاد مهرزاد رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان شهریار و قدس از برخورد قاطع و قانونی با بیش از 110 مورد دستفروش و متجاوزین به حریم راه خبر داد.

فرشاد مهرزاد طی مصاحبه ای با روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران گفت: شهرستان شهریار و قدس بدلیل قرار گرفتن در حد فاصل کلان شهرهای تهران و کرج ، موقعیت ممتاز طبیعی در غرب تهران و مجاورت با مراکز مهم نظامی ، تولیدی ، صنعتی و معادن شن و ماسه و همچنین دارا بودن 66 کیلومتر راه اصلی و 124 کیلومتر راه روستایی پر تردد، در صنعت حمل و نقل کالا و مسافر از موقعیت حساس و جایگاه ویژه ای برخوردار است.

مهرزاد ضمن برشمردن بحث ایمنی و سهولت تردد کاربران جاده ای بعنوان اصلی ترین اولویت اداره راهداری گفت: حضور دست فروشان در كنار جاده باعث افزايش تصادفات و بروز خسارات جبران ناپذیر هم براي دستفروشان و هم براي خودروهای در حال عبور خواهد شد .

وي افزود : رانندگان پس از مشاهده اين افراد تغيير مسير داده كه اين تغيير مسير ناگهاني باعث ناتواني در كنترل خودرو و بروز تصادف و همچنين ايجاد وقفه در ترافيك عبوري خواهد شد .

مهرزاد تصریح کرد: در راستای افزایش ایمنی و حفظ جان هموطنان طی دو ماه اخیر با بیش از یکصد مورد دستفروش فرصت طلب برخورد و بیش از 10 مورد از مستحدثات غیر قانونی و غیر مجاز در حریم راه و همچنین بنرهای نصب شده غیر مجاز جمع آوری گردید. 

وی در پایان گفت: بر اساس ماده 7 قانون ايمني راه ها؛ استقرار هر شيئي در راه و حريم قانوني آن و همچنين هر گونه عمليات كه باعث اخلال در امر عبور و مرور شود ممنوع و اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي شهریار و قدس جهت حفظ جان و مال کاربران جاده ای و تسهيل در عبور و مرور با متخلفان در اين حوزه به شدت برخورد مي كند .

لازم به ذکر است: انسداد دسترسی های غیر مجاز حریم راه نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط اداره راهداری شهرستان شهریار و قدس می باشد.
مشخصات:
نظرات: *