پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​برگزاری مراسم رحلت رسول اکرم و امام حسن مجتبی (ع)در اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران

تاریخ انتشار: 1397/08/15

​برگزاری مراسم رحلت رسول اکرم و امام حسن مجتبی  (ع)در اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران ، در اين مراسم كه با قرائت زيارت عاشورا همراه بود، جمع كثيري ازعاشقان دین پاکی و راستی  در نمازخانه اين اداره كل حضور بهم رساندند .

سپس حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مرادی گفت:یکی از آسیب های مسایل تاریخی آن است که برخی از رخدادها ابهام دارد و از شفافیت لازم برخورد دار نیست ، تاریخ زندگی پیامبر(ص) نیز از این قاعده مستثنا نیست و بخشی از آن فاقد شفافیت می باشد در خصوص صحت و عدم صحت سخنان شیعه و سنی درباره رحلت و یا شهادت پیامبر(ص) نمی توان قضاوت نمود،‌ از متون تاریخی استفاده می شود که پیامبر توسط زن یهودیه مسموم شده است. حال پیامبر(ص) در اثر مسمومیت از دنیا رفت یا نه، مشخص نیست.

دبیر شورای فرهنگی اداره کل  در ادامه با اشاره به فضایل و مناقب شخصیت امام حسن مجتبی علیه‌السلام گفت : از ویژگی‌های بارز امام حسن(ع) بخشندگی ایشان بود و به واسطه اینکه ایشان از آنچه برایشان عزیزتر بود می بخشیدند، لقب کریم اهل بیت را گفتند. ما هم باید دقت کنیم که بخشش‌هایمان از چیزی باشد که بیشتر دوست داریم تا بی‌ارزش بودن متاع دنیوی و بخشش ما ارج بیشتری داشته باشد.

در اين مراسم پس از زيارت عاشورا ، مداح اهل بيت در وصف حضرت محمد (ص) و امامان معصوم مداحي نموده و  مراسم با ذكر دعاي فرج امام زمان ( عج ) به پايان رسيد
مشخصات:
نظرات: *