پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​رسیدگی به تخلف 12شرکت حمل و نقل کالا

تاریخ انتشار: 1397/06/31

​رسیدگی به تخلف 12شرکت حمل و نقل کالا 

محمدحسن کلهری  از رسیدگی به تخلف 12شرکت حمل و نقل کالای جاده ای استان تهران  برای اجرای قوانین و مقررات حمل و نقل خبرداد. 

به گزارش روابط عمومی اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران ؛محمدحسن کلهری  معاون حمل ونقل استان در جلسه رسیدگی به تخلفات شرکت های حمل و نقل کالای جاده ای اظهار کرد: جلسه کمیسیون ماده12 با هدف رسیدگی به شکایات رانندگان، صاحبان بار و کالا و بررسی نظارت های میدانی کارشناسان این اداره کل درخصوص تضییع حقوق آنان توسط شرکت های حمل و نقل تشکیل شد.

معاون حمل ونقل ادامه داد: بر اساس بررسی های انجام شده توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تخلفات شرکت‌ های حمل و نقل کالا بیشتر در زمینه عدم رعایت سیستم اعلام بار، عدم درج نرخ واقعی حمل، عدم پرداخت کرایه کامل حمل بار راننده، صدور بارنامه فاقد بیمه نامه، اخذ کمیسیون اضافی، مغایرت اطلاعات مندرج در بارنامه، صدور بارنامه خارج از حوزه فعالیت، استفاده از کارت های هوشمند فاقد اعتبار و سوء استفاده از کارت هوشمند رانندگان از جمله تخلفات انجام شده از سوی شرکت‌های حمل و نقل کالا بوده است.

کلهری افزود: امیدواریم با رعایت ضوابط و مقررات توسط شرکت‌ ها و رانندگان شاهد کاهش چشمگیر تخلفات صورت گرفته و افزایش رضایتمندی از حوزه حمل و نقل کالا باشیم.

وی خاطرنشان کرد: اساسا این اقدامات صرفا تنبیه شرکت‌ها نیست، بلکه در نظر است خدمات‌رسانی شرکت‌ها اصولی‌تر در جهت رضایت‌مندی بیش‌تر باشد.

این مقام مسوول افزود: رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل جاده‌ای، از این پس می توانند هر گونه انتقاد، شکایت و دیدگاه خود را در حوزه حمل و نقل جاده‌ای شامل دریافت کمیسیون اضافی، وضعیت خدمات رسانی در شبکه جاده ای، وضعیت عملکردی شرکت‌ های حمل و نقل و دیگر نکات مورد نظر را از طریق سامانه تلفن پاسخگوی ۱۴۱ (داخلی ۵)، سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۴۱، پایگاه اطلاع رسانیwww.141.ir و یا صندوق پستی۳۷۷۳-۱۴۱۵۵ به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای انعکاس دهند.

شایان ذکر است این جلسه با حضورمدیر کل ، معاون حمل و نقل، روسای ادارات حمل و نقل کالا و ایمنی و ترافیک، و کارشناسان اداره حقوقی و حراست نمایندگان انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل تشکیل شد و تخلفات شرکت های حمل و نقل کالا مطابق ضوابط و مقررات مورد رسیدگی  قرار گرفت.
مشخصات:
نظرات: *