پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​ اقدامات مشترک دولت و انجمن های صنفی برای رفع مشکلات رانندگان و کامیون داران

تاریخ انتشار: 1397/05/08

​ اقدامات مشترک دولت و انجمن های صنفی برای رفع مشکلات رانندگان و کامیون داران

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران نصراله نژاد از اقدامات فراگیر و همه جانبه دولت و انجمن های صنفی در راستای رفع موانع و مشکلات رانندگان و کامیون داران خبر داد.

نصراله نژاد مدیرکل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران گفت: فهرست بلندی از مشکلات رانندگان و کامیون‌داران وجود داشته که مسائلی مانند بیمه، رابطه رانندگان با شرکت‌ها، سهم رانندگان از بارنامه، نحوه تعیین قیمت بارنامه، دسترسی به قطعات پر مصرف مثل لاستیک و قطعات یدکی و بیمه تامین اجتماعی را شامل می‌شد.

وی ادامه داد: پس از بررسی و پیگیری های متعدد برای رانندگان تسهیلاتی در حوزه‌های بیمه، تامین قطعات پرمصرف، افزایش کرایه حمل بار، تخصیص سوخت و اصلاح رابطه با شرکت‌های حمل و نقلی در نظر گرفته شده است.

نصراله نژاد با بیان اینکه یکی از مهم ترین مطالبات رانندگان در خصوص قیمت حمل و نقل بوده است افزود: با توجه به افزایش قیمت مجموعه عوامل حمل و نقل، کرایه حمل بار در سطح کشور تا ۲۰ درصد افزایش یافت.

وی با عنوان اینکه يكي از درخواست‌هاي اصلي رانندگان و صنف بخش حمل‌ و نقل مسافر، اجراي دقيق قوانين، نظارت بر اجرا و جلوگيري از اجراي سليقه‌اي آن در بخش حمل‌ونقل جاده‌اي در حوزه‌هاي مختلف فعاليتي از جمله پايانه‌ها، خوابگاه‌ها، نوسازي ناوگان، توزيع لاستيك و لوازم يدكي و غيره می باشد،  اظهار داشت به منظور رسيدگي به مطالبات رانندگان تاكنون جلسات كارگروه در سطح كشور و استان برگزار و اجرایی شدن مصوبات منوط به هماهنگی بین دستگاه هایی همچون وزارت راه‌ و شهرسازي و سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي می باشد.

مدیرکل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران در ادامه افزود: به منظور رفع مشكلات موجود در زمينه فروش بليت مسافربري پايين‌تر از نرخ تعيين شده از سوي برخي شركت‌هاي مسافربري و فعاليت واسطه‌ها و دلالان در اين بخش بهتر است اين واسطه‌ها جمع‌آوري و نظارت بيشتري بر عملكرد شركت‌هاي حمل‌ونقل مسافربري صورت گيرد.

لازم به ذکر است: واگذاري امور به تشكل‌هاي صنفي همچون روال سابق كه در سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي وجود داشت از جمله صدور و تمديد كارت هوشمد طبق روال گذشته و با نظارت اين سازمان انجام و مشكلات موجود در اين بخش حل و فصل می گردد. 
مشخصات:
نظرات: *