پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​​فرهنگ سازی ایمنی در کاهش تلفات موتور سواران

تاریخ انتشار: 1397/04/11

​فرهنگ سازی ایمنی در کاهش تلفات موتور سواران

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري وحمل و نقل جاده اي استان تهران دومین همایش ارتقاء ایمنی موتورسواران در شهرستان ورامین برگزار گردید.

این همایش با حضور پلیس راه شرق استان تهران ،  اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران، اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ورامین، پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان ورامین، شهرداری ورامین بیش از 500تن از موتورسوراران برگزار گردید.

 الهیاری رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران گفت : ۶۴ درصد تصادفات منجر به فوت موتورسوارن، بر اثر ضربه به سر بوده که ۳۵ در صد آن در فصل تابستان و به علت عدم استفاده از کلاه ایمنی می باشد که این اداره با توزیع رایگان کلاه های ایمنی و تاکید بر استفاده آن امید به کاهش چشمگیر اینگونه حوادث دارد.

رییس اداره ایمنی و ترافیک استان تهران در ادامه یکی دیگر از دلایل تلفات موتورسوران را نبود دید لازم توسط خودروها اعلام نمود و ضمن تاکید بر صحت و سلامت چراغ های جلو و عقب موتور سیکلت از توزیع شبرنگ جهت نصب بر روی موتور و پخش جلیقه شبرنگ به موتورسوران خبر داد.

 وی از سهم ۲۰ درصدی موتورسواران در تلفات و حوادث جاده ای خبر داد و افزود: سالیانه بیش از ۲۰۰۰ عدد کلاه ایمنی، جلیقه، شبرنگ و سایر ملزومات ایمنی توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران در قالب برنامه و همایش های متنوع در شهرستان های استان تهران توزیع می گردد.

یاسر بوداغی رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ورامین با اشاره به آغاز فصل تابستان و افزایش تلفات موتورسواران در این فصل گفت: باعنایت به شغل اکثریت مردم این منطقه و میزان تردد و استفاده بالا از موتور سیکلت این همشهریان و با توجه به تابستان های گرم این شهرستان و عدم  استفاده از کلاه ایمنی توسط راکبین ، متاسفانه بالای ۳۸ درصد آمار تصادفات منجر به فوت در این شهرستان مربوط به موتورسواران می باشد.

بوداغی اعلام نمود: در این همایش که بمنظور افزایش آگاهی موتورسواران از آئین نامه ها و تفهیم نکات ایمنی برگزار شد، تعداد ۲۰۰ عدد کلاه ایمنی به همراه جلیقه و برچسب شبرنگ و دفترچه نکات ایمنی به راکبین موتور سیکلت اهدا گردید.

بوداغی در پایان ضمن آرزوی سلامتی برای موتور سواران عزیز، به تأثیر مستقیم این گونه آموزش ها اشاره کرد و بیان نمود: امیدواریم راکبین موتور سیکلت ضمن رعایت قوانین و نکات ایمنی و همچنین استفاده همیشگی از کلاه ایمنی از وقوع حوادث در امان بمانند.
مشخصات:
نظرات: *