پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​ايمن سازي 2000 موتورسيكلت سوار و كاهش 26% تلفات راكبين موتور سيكلت در سوانح ترافيكي جاده اي در سال 1396

تاریخ انتشار: 1397/04/03

​ايمن سازي 2000 موتورسيكلت سوار و كاهش 26% تلفات راكبين موتور سيكلت در سوانح ترافيكي جاده اي در سال 1396

مهندس نصراله نژاد مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان تهران اعلام كرد، بر اساس آمار منتشره از وضعيت عملكردي طرح هاي ارتقاي ايمني استانهاي كشور از سوي دفتر ايمني و ترافيك سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور، استان تهران در سال 1396 در مقايسه با مدت مشابه سال قبل از كاهش 26% تلفات راكبين موتورسيكلت در سوانح ترافيكي در جاده اي بين شهري و روستايي برخوردار مي باشد. 

این مقام مسئول عنوان کرد :اجراي طرح هاي ارتقاي ايمني با هدف افزايش سطح آگاهي و توزيع اقلام ايمني استفاده كنندگان از موتور در سطح شهرستانهاي استان تهران با جديت از سوي اداره ايمني و ترافيك اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان در سال 1396 در دستوركار قرار گرفت..

 مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان تهران افزود :بر اين اساس آمار تلفات اين بخش احصاء و با ابلاغ شيوه نامه اجرايي در اين زمينه به ادارات شهرستانهاي تابعه برگزاري همايش هاي ارتقاي ايمني ابلاغ گرديد. وی ادامه داد :ادارات شهرستانهاي تابعه بنا بر مشورت فرماندهان پاسگاه هاي پليس راه حوزه شهرستان اقدام به انتخاب محلهاي داراي ريسك وقوع حوادث ترافيكي نموده و با هماهنگي با بخشداران، دهياران و شوراها اقدام به برگزاري همايش ها نمودند. دراين همايش كارشناسان حوزه ايمني و ترافيك، افسران پليس راه و افرادي كه قبلا سابقه تصادف با موتورسيكلت را داشتند نسبت به بيان نكات مهم ايمني اقدام نموده و در پايان به شركت كنندگان واجد شرايط اقلام ايمني نظير كلاه ايمني، شبرنگ، جليقه و دفترچه نكات ايمني موتورسواري اهدا گرديد. 

نصراله نژاد افزود :بررسي آمارها نشان مي دهد، روش بكار گرفته در كاهش تلفات اين بخش تاثيرگذار بوده و در سطح شهرستانهاي پاكدشت، دماوند، ورامين، رباط كريم و ... كاهش بيش از 50 درصدي در تلفات شاهد بوده ايم.

وی درپایان  ضمن آرزوی سلامتی برای موتورسواران عزیز به تاثیر مستقیم این گونه آموزشها اشاره کردو گفت  در اين طرح ها اصرار اداره كل بر آموزش و تحويل اقلام ايمني به استفاده كننده واقعي در اين بخش بوده و اظهار اميدوار كردند با تخصيص اعتبارات مورد نياز در اين بخش و با تداوم اجراي طرح هاي اينچنيني شاهد كاهش تلفات در اين بخش مانند گذشته باشيم.  
مشخصات:
نظرات: *