پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​تعمیرو نصب نیوجرسی های آزادراه تهران- کرج

تاریخ انتشار: 1397/03/07

تعمیرو نصب نیوجرسی های آزادراه تهران-  کرج

سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران  از آغاز اجرای نصب

نیوجرسی (موانع بتنی) به جای گاردریل در آزادراه تهران کرج  خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران ؛ کیهان یاسمی افزود:طی دوهفته گذشته  فاز نخست اجرایی این طرح به طول 6کیلومترحد فاصل پل بهنوش تا تیر روشنایی شماره 100.اجرا گردیده است.

وی ادامه داد: نیوجرسی های مفصلی بهترین موانع هستند که جهت هدایت و در مسیر قرار دادن وسیله نقلیه به صورت قطعات بتنی پیش ساخته قابل اتصال به هم ساخته می شود که هنگام برخورد کناره ای خودرو به دلیل زاویه کم لبه های آن به عنوان هدایتگر برگردان عمل کرده و موجب کاهش خسارت می گردد

سرپرست معاونت راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران  اعلام کرده است: با تمهیدات اندیشیده شده نصب نیوجرسی در آزادراه تهران - کرج آغاز شده که در این عملیات نیوجرسی جایگزین گاردریل خواهد شد.

پروژه نصب نیوجرسی در آزاد راه تهران - کرج به منظورارتقای حفاظ ایمنی میانه راهها ، افزایش ضریب ایمنی خودروها، جلوگیری از تصادف خودروها و نیز ایجاد مانع جهت جلوگیری از ورود خودروها به لاین مخالف این آزادراه در صورت خواب آلودگی و انحراف به چپ آنها صورت می گیرد.

به گفته وی، فاز دوم نصب نیوجرسی این آزادراه تا دوماه آینده در صورت تامین اعتبار به طول 5/12کیلومتر به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.

یاسمی  در پایان خاطرنشان کرد: هزینه لازم برای اجرای این پروژه از محل طرح نگهداری وایمن سازی راههای کشور  تامین خواهد شد

گفتنی است استان تهران  دارای دوهزار و516کیلومتر راه است که 197 کیلومتر آن آزاد راه، 453 کیلومتر بزرگراه، 290کیلومتر راه اصلی و فرعی ویک هزار و 576کیلومتر نیز راه روستایی است.​

تهیه و تنظیم :معصومه روستا مشخصات:
نظرات: *