پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​شروع اجرای طرح کمربند سبزآزاد راه تهران – ساوه در روز درختکاری

تاریخ انتشار: 1396/12/19

​شروع اجرای طرح کمربند سبزآزاد راه تهران – ساوه در روز درختکاری

اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان رباط کریم با همکاری سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری رباط کریم طرح کمربند سبز آزاد راه تهران ـ ساوه را اجرا می کند.

این خبر را معاون اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان رباط کریم اعلام کرد و گفت: در این طرح که قرار است در فاصله بعد از 38 متری از آکس جاده سمت تهران حد فاصل پل رباط کریم تا صبا باتری به طول 6 کیلومتر اجرا می شود حدود 8000 اصله نهال کاج و زیتون و دیگر درختان جنگلی کاشته می شود.

سعید محمد نظامی به اجرای فاز یک این طرح در انتهای سال جاری اشاره کرد و گفت: در فاز اول حدود یک کیلومتر حاشیه آزاد راه که قابلیت اجرای طرح را دارد شناسایی شده و عملیات تسطیح و آماده سازی برای کاشت نهال در آن انجام شده است. سازمان پارکها  و فضای سبز شهرداری رباط کریم برنامه کاشت نهال و لوله گذاری برای آبیاری قطره ای درختان را به عهده دارد که به زودی در این فاز اجرا می شود.

وی با اشاره به اجرای فاز بعدی طرح کمربند سبز آزاد راه تهران – ساوه در سال آینده گفت: با توجه به افزایش معضلات زیست‌محیطی چون ریزگردها و آلودگی خودروها، توسعه فضای سبز یکی از مهم‌ترین اقدام‌ها برای کاهش میزان آلاینده‌ها است که باید اعتبارات ویژه‌ای برای افزایش سطح فضای سبز در حاشیه راهها در نظر گرفته شود. ولی با توجه به عدم تخصیص اعتبار در این خصوص نیازمند همکاری سایر ارگانها از جمله شهرداری، محیط زیست و منابع طبیعی و .... هستیم و این آمادگی را داریم تا کمربند سبز را در همه محورهای مواصلاتی شهرستان اجرا کنیم.      معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان رباط کریم افزود: کمربند سبز در جاده ها علاوه بر مزایای زیست محیطی از تعرض افراد به حریم راه‌ها جلوگیری می کند و با ایجاد جذابیت بصری، سفرهای جاده‌ای را برای رانندگان و مسافران لذت بخش کرده و باعث کاهش تصادفات جاده ای می شود.
مشخصات:
نظرات: *