پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
آماده باش ۴۰۰ راهدار با همه تجهیزات در استان تهران

تاریخ انتشار: 1396/11/24

با ورود جبهه هوای سرد و بارش برف و کولاک / آماده باش ۴۰۰ راهدار  با همه تجهیزات  در استان تهران

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران از آماده باش کامل راهداران استان تهران با بکارگیری کلیه امکانات راهداری و همزمان با شروع موج جدید بارش در همه محورهای مواصلاتی این استان خبرداد.

مجیدرضا نصراله نژاد  در نشست هماهنگی با فرماندهان پلیس راه غرب و شرق استان تهران با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر ورود جبهه هوای سرد و بارش برف و کولاک در روزهای آینده افزود: بیش از ۴۰۰ راهدار با ۲۰۰ دستگاه ماشین آلات راهداری در راهدارخانه های  استان تهران مستقر شده تا  در صورت نیاز جادههای لغزنده را نمکپاشی و برفروبی کنند.

وی همچنین با اشاره به خرید و ذخیره سازی حدود ۳۰ هزار تن نمک در سوله های راهداری و بسته بندی بخشی از آن در ۵۰ هزار کیسه ۱۰ کیلویی گفت : کیسه های نمک در طول مسیر جادههای برفگیر استان در محل های مشخص در دسترس رانندگان قرار گرفته تا در صورت لغزنده شدن آنی جادهها در کنار ماشین های نمکپاش رانندگان بتوانند در مواقع اضطرار از آنها به موقع استفاده کنند.

به گفته نصراله نژاد با توجه به سوابق سالهای گذشته بیشتر ماشین آلات و تجهیزات زمستانی در محورهای برفگیر هراز و فیروزکوه و بخش دیگری نیز در آزادراه تهران - قم ، تهران-ساوه ، محور شهریار و محورهای تهران-کرج و مابقی محورهای پرتردد در حوزه استحفاظی اداره حمل و نقل جاده ای استان تهران به کار گرفته شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای  استان تهران با یادآوری تعامل و همکاری بسیار خوب پلیس راه با این اداره  خاطرنشان:برای خدمات رسانی بهتر به مسافران زمستانی تمامی دستگاههای اجرایی و خدماتی استان تهران تلاش می کنند تا محورهای مواصلاتی این استان در مواقع بارش برف و لغزندگی جاده برای آمد و شد وسایط نقلیه باز بماند.

وی از رانندگان خواست هنگام بارش برف و کولاک در این ایام سال حتی المقدور از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند و پیش از حرکت نیز برای آگاهی وضعیت محورهای ارتباطی  با شماره ۷۷۹۰۹۰۸۰ مدیریت راههای استان تهران  یا سامانه ۱۴۱ تماس بگیرند.

تهیه و تنظیم :معصومه آقایی 
مشخصات:
نظرات: *