پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
پاکسازی سطح اتوبان تهران- قم از شن، نمک‌ و برف

تاریخ انتشار: 1396/11/14

​رئیس اداره راهداری ری خبر داد

پاکسازی سطح اتوبان تهران- قم از شن، نمک‌ و برف

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ری از پاکسازی سطح جاده از شن و نمک‌ و برف کنار راه‌ در اتوبان تهران- قم خبر داد.

فرشاد اسکندری در گفت‌وگو با گزارشگر روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران ، با اشاره‌ به آخرین وضع اتوبان تهران- قم بیان داشت: در پی بارش برف و یخ‌زدگی سطح اتوبان تهران- قم دچار ترافیک سنگین شده بودیم که خوشبختانه با پیگیری عوامل راهداری، پلیس راه و یگان‌های ویژه این روند تسریع‌ یافته و تلفات جانی نیز در پی نداشت.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش مداوم نهادهای دولتی و حتی شرکت‌های پیمانکاری در زمان بارش‌ها توانستیم برف سطح جاده را به کنار کشیده و طول راه را با نمک و شن توسط ادوات مکانیزه و حدود ۶۰ دستگاه  ادوات سنگینی همچون گریدر، لودر و کامیون‌های مجهز به تیغه برف‌روب یخ‌زدایی کرده و در حال حاضر مشغول پاکسازی سطح جاده از شن و نمک‌ها و برف کنار راه‌ها هستیم و تلاش شبانه‌روزی ما همچنان ادامه دارد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ری با اشاره به گستردگی حوزه راهداری این شهرستان گفت: با توجه به گستردگی راه با برنامه‌ریزی کامل و اولویت‌بندی جاده‌ها از آزادراه‌ها، بزرگراه‌ها، راه‌های اصلی و فرعی و مسیرهای روستایی توانستیم این بخش‌ها را ایمن‌سازی کنیم و فقط شاهد کاهش روند سرعت حرکت در خودروها باشیم.

اسکندری با اشاره به وضعیت راه‌های شهرستان اظهار داشت: علت بسته شدن اتوبان تهران- قم نداشتن و نبستن زنجیر چرخ بسیاری از خودروها بوده است.

وی در مورد وضعیت فعلی اتوبان گفت : اکنون اتوبان باز شده، و تردد خودرو ها در جریان است .

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ری ضمن توصیه به شهروندان جهت پرهیز از سفرهای غیرضروری تصریح کرد: کسانی که قصد سفر و عبور از جاده‌ها را دارند حتما به نکات ایمنی توجه کرده و زنجیره چرخ، آب، خوراکی و پتو همراه داشته باشند.

​تهیه و تنظیم :معصومه آقایی 


مشخصات:
نظرات: *