پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​نقش مجتمع های خدماتی رفاهی بر کاهش تصادفات جاده ای

تاریخ انتشار: 1396/10/30

​نقش مجتمع های خدماتی رفاهی بر کاهش تصادفات جاده ای

نصراله نژاد مدیرکل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران طی مصاحبه با گزارشگر اداره روابط عمومی از نقش مهم مجتمع های خدماتی رفاهی بر کاهش تصادفات جاده ای خبر داد و افزود: تحليل انجام شده بر روی آمار تصادفات نشان می دهد كه بيش از پنجاه درصد تلفات جاده ای بر اثر واژگونی و تصادف ناشی از خستگی و خواب آلودگی رانندگان است و برای كاهش اين تصادفات جاده ای، احداث مجتمع های خدماتی رفاهی بين راهی می تواند نقش مهمی ایفا نماید. 

وی اظهار داشت: با اشاره به فراهم كردن زمينه های لازم برای احداث اين مجتمع ها از طريق بخش خصوصی ، تمركز كليه خدمات مورد نياز رانندگان و مسافران در يك مجتمع خدماتی رفاهی بين راهی نيازمند برقراری ارتباط و اخذ مجوز از سازمانها است و از نظر مالی هم برای احداث، بهره برداری و سامان دهی مجتمع های خدماتی رفاهی نياز به سرمايه گذاریست كه خوشبختانه با برنامه ريزی های انجام شده در اين زمينه، اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران موفق به جذب سرمايه گذارهای فعال شده است.

نصراله نژاد با بیان اینکه  در 9 ماه سال96 گفت: از ابتدای امسال تا کنون 36 مجتمع خدماتی و رفاهی درحال بهره برداری و 9 موافقت نامه اصولی در این زمینه صادر گردیده است. این مجتمع ها دارای امکانات و خدمات بهداشتی ، درمانی، رستوران، نمازخانه، جایگاه عرضه سوخت، پارکینگ و سایر خدمات رفاهی هستند.
مشخصات:
نظرات: *