پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​ رزمایش راهداری زمستانی

تاریخ انتشار: 1396/09/21

​ رزمایش راهداری زمستانی 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران، رزمایش راهداری زمستانی صبح امروز با حضور مهندس کشاورزیان رییس سازمان راهداری، مهندس نصرالله‌نژاد مدیرکل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران، مهندس رزاق منش، معاونین، روسای ادارات تابعه و راهداران زحمتکش در محل پیست آبعلی برگزار گردید.
مهندس کشاورزیان ضمن خوش آمدگویی به حضار اظهار داشت: 14000 نیروی انسانی بصورت دائمی و فصلی، 9000 دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک، 2600 اکیپ راهداری و 650 راهدارخانه ثابت و سیار آماده خدمت رسانی می باشند و با وجود موانع و محدودیت های اعتباری ماشین آلات تعمیر و آماده بکار می باشد.
کشاورزیان در ادامه افزود: نقش مردم و کاربران جاده ای در کاهش حوادث و پایین آمدن آمار تلفات بسیار حائز اهمیت است و رانندگان باید در زمان تردد در محورها کاملا مجهز به تجهیزات کافی بوده و استفاده از زنجیر چرخ در شرایط خاص الزامی می باشد.
وی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم طلوعی مقدم از زحمات و تلاشهای شبانه روزی راهدارن تقدیر و تشکر بعمل آورد.
در ادامه این رزمایش مهندس نصراله نژاد مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران با عنوان این مطلب که استان تهران 2 هزار و 400 کیلومتر راه دارد به نوع راه‌های استان اشاره نمود و ادامه داد: 200 کیلومتر آزادراه، 200 کیلومتر راه‌های اصلی، 450 کیلومتر راه‌های فرعی، 100 کیلومتر راه‌های فرعی درجه دو و 1400 کیلومتر راه‌های روستایی در استان تهران داریم.
نصرالله‌نژاد به میزان ابنیه راه‌های استان تهران اشاره کرد و افزود: 15 کیلومتر تونل در سطح استان داریم، ضمن اینکه 101 دستگاه پل بالای 10 متر و 306 دستگاه زیر 10 متر وجود دارد. که مدیریت و نگهداری این راهها و ابنیه در زمستان از مشکلات بیشتری برخوردار خواهد بود و نیاز به صرف هزینه و بکارگیری نیروهای انسانی کارآمد به خصوص در فصل بارندگی و سرما دارد.
وی با اشاره به میزان تردد بالا در استان تهران عنوان کرد: با توجه به میزان بالای تردد در استان تهران، اهمیت راه‌ها و لزوم حفظ و نگهداری آن زیاد می‌باشد، از اینرو هدف از برگزاری این رزمایش برقراری نظم و انضباط ترافیکی و خدمات رسانی به هموطنان می باشد. این هماهنگی ها و همکاری های همه جانبه موجب افزایش ایمنی هموطنان و برگزاری مطلوب سفرهای نوروزی، اربعین حسینی، بازگشایی مدارس و طرح زمستانی شده و تعداد تلفات جاده ای کاهش یافته است.
لازم به ذکر است: جمعیت هلال احمر ، اورژانس، امداد خودرو ، آتش نشانی، پلیس راهور ناجا، اکیپ های راهداری و اصحاب رسانه در این رزمایش زمستانی حضور داشتند.مشخصات:
نظرات: *