پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​اجرای سامانه مدیریت یکپارچه معاملات(سمیم ) در حوزه راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران

تاریخ انتشار: 1396/09/04

​اجرای سامانه مدیریت یکپارچه معاملات(سمیم ) در حوزه راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران

به گزارش  روابط عمومی اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان تهران مهندس نصراله نژاد مدیر کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان  با اعلام خبر فوق افزود سامانه سمیم قادر به اتوماسیون کلیه فرآیندهای انجام معاملات از جمله قانون مناقصات، مزایده و ارزیابی کیفی معاملات است.

وی فعالیت کارشناسان اداره کل در بهره گیری از این سیستم را چشمگیر خواند و گفت: سامانه سمیم قادر به اتوماسیون کلیه فرآیندهای انجام معاملات از جمله قانون مناقصات، مزایده و ارزیابی کیفی معاملات بوده و علاوه برآن کلیه صورتجلسات و مکاتبات اداری نیز در زمینه برگزاری معاملات از زمان درخواست تا زمان انعقاد قرارداد در سامانه گنجانده می شود.

مدیر کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان تهران  بیان داشت :  فناوری اطلاعات و ارتباطات، بدون شک تحولات گسترده‌ای را در تمامی عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به دنبال دارد و با توجه به اینکه سامانه سمیم در برگیرنده کلیه معاملات جزء، متوسط و عمده در حوزه قانون برگزاری مناقصات و سایر معاملات است مورد توجه دست‌اندرکاران سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قرار گرفته است

این مقام مسئول تصریح کرد : با پیگیری و اقدامات انجام شده توسط مسئولین سازمان متبوع، مقرر شد معاملات و قراردادهایی که بر اساس قانون برگزاری مناقصات در این سازمان و ادارات تابع در استان‌ها انجام می‌شود با استفاده از این سامانه و تحت شبکه وب انجام گیرد.

 مهندس نصراله نزاد گفت: در واقع این سامانه یک سیستم مدیریت حقوقی و اتوماسیون معاملات بوده و گسترش روزافزون آن موجب افزایش دقت، سرعت، شفافیت، کاهش هزینه و صرفه‌جویی و توانایی کنترل حقوقی کلیه فرآیندهای معاملات می‌شود.

وی هدف از اجرای معاملات اداری با سامانه مورد نظر را شفاف‌سازی و مستندسازی کلیه فرآیندهای معاملات بر اساس قوانین و آیین‌نامه‌های اعلام شده توسط دولت خواند و گفت: تعامل هر چه روشن‌تر با نهادهای نظارتی؛ دسترسی بهتر طرفین به اطلاعات مناقصات و مزایدات از مزایای این سامانه است.

وی افزود: از دیگر مزایای این سامانه کنترل هوشمند موارد قانونی در زمان برگزاری معامله و ارائه هشدارهای متناسب در هر بخش؛ کاهش هزینه‌های برگزاری معامله و جلوگیری از تجدید آن‌ها، تسریع در زمان تهیه اسناد، فراخوان، بازگشایی پیشنهاد‌ها و ... است.

این گزارش می افزاید :دوره آموزشی وراهبری سامانه جامع معاملات دراستان تهران به مدت دو روز برگزارمی گردد.دراین دوره که باحضورکارشناسان ستادی سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای و استانهای هرمزگان ،سمنان ،البرز و مرکزی و  روسا وکارشناسان ادارات وواحدهای ذیربط اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان تهران برگزار می شود با بخشهای مختلف سامانه جامع معاملات آشنا و برای راه اندازی واستفاده ازاین سامانه دراداره کل آماده شدند.

مشخصات:
نظرات: *