پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​دومین نشست سراسری روسای ادارات نگهداری ابنیه فنی

تاریخ انتشار: 1396/08/07

​دومین نشست سراسری روسای ادارات نگهداری ابنیه فنی

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران، دومین نشست سراسری روسای ادارات نگهداری ابنیه فنی راه‌ها صبح امروز با حضور مجید نصرالله‌نژاد مدیرکل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران، مدیرکل دفتر نگهداری ابنیه فنی راه‌ها ، مدیرکل دفتر توسعه ایمنی راه و حریم و مدیرکل روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سالن جلسات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران برگزار گردید.

مهندس نصراله نژاد ضمن خیر مقدم مدعوین و تسلیت بمناسبت شهادت حضرت رقیه(س) اظهار داشت: پل‌ها و ابنیه فنی راه‌ها حساسیت زیادی دارند که بی توجهی به آن خسارات زیادی درپی خواهد داشت؛ از اینرو بهسازی و نگهداری ایمنی پل‌ها و ابنیه فنی راه‌ها، اولویت حمل و نقل جاده‌ای کشور و استان تهران است. 

وی با عنوان این مطلب که استان تهران 2 هزار و 400 کیلومتر راه به نوع راه‌های استان اشاره نمود و ادامه داد: 200 کیلومتر آزادراه، 200 کیلومتر راه‌های اصلی، 450 کیلومتر راه‌های فرعی، 100 کیلومتر راه‌های فرعی درجه دو در استان تهران داریم.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان تهران با بیان میزان راه‌های روستایی تصریح کرد: 1400 کیلومتر راه‌های روستایی در استان تهران ثبت شده است.

نصرالله‌نژاد به میزان ابنیه راه‌های استان اشاره کرد و افزود: 15 کیلومتر تونل در سطح استان تهران داریم، ضمن اینکه 101 دستگاه پل بالای 10 متر و 306 دستگاه زیر 10 متر وجود دارد.

وی با اشاره به میزان تردد زیاد در استان تهران عنوان کرد: با توجه به میزان بالای تردد در استان تهران، اهمیت راه‌ها و لزوم حفظ و نگهداری آن زیاد می‌باشد؛ از اینرو ارتباط صنعت و دانشگاه و به کارگیری تکنولوژی‌های روز نقش مهمی در بازسازی ابنیه فنی راه‌ها دارد.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان تهران تأکید کرد: در استان تهران پل‌های رودشور در محور قم و ساوه، پل دلیچایی در محور فیروزکوه پل‌های مهمی هستند که تعمیر ابنیه فنی این مناطق را دستورکار داریم، به طور کلی حفظ ایمنی پل‌ها اهمیت زیادی دارد که در همین راستا سعی کردیم بازدید مستمر از این پل‌ها داشته باشیم.

نصرالله‌نژاد با بیان اینکه ابنیه‌های دیگر اعم از دیوارهای حائل، برف‌گیر و ... هم داریم تصریح کرد:  در زمینه مطالعات و بررسی های گردنه گدوک و مبارک آباد اخیرا نشستی با شرکت شرکت مانا صنعت داوین و شرکای فرانسوی و اسپانیایی آن در این اداره برگزار شد که می‌توان از این ظرفیت برای استفاده از تکنولوژی‌های نو در استان استفاده کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پل‌ها و ابنیه فنی راه‌ها حساسیت زیاد دارند که متأسفانه مظلوم واقع شده‌اند، این در حالی است که عدم توجه به آن خسارات زیادی درپی خواهد داشت؛ امید است که با همکاری مسئولان بتوانیم با کمترین هزینه مشکلات را حل کنیم.

در ادامه این جلسه مهندس صباغ زاده معاون دفتر نگهداری ابنیه فنی و قائم مقام دفتر توسعه ایمنی راه و حریم،  مهندس زمانیان معاون دفتر نگهداری ابنیه فنی با حضور اساتید و هیت علمی دانشگاهها با ارائه راهکارها و روش های نوین نگهداری ابنیه فنی و پل ها به روسای ادارات سراسر کشور پرداختند.

لازم به ذکر است استمرار این گونه نشست ها که با هدف تبادل اطلاعات و استفاده از روشهای نوین و تعامل هرچه بیشتر صنعت و دانشگاه برگزار می گردد نقش بسزایی در بازسازی ابنیه فنی راه‌ها در پی خواهد داشت.
مشخصات:
نظرات: *