پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​ مطالعه و بررسی روشهای نوین ایمن سازی در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران

تاریخ انتشار: 1396/07/10

​ مطالعه و بررسی روشهای نوین ایمن سازی در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران
 به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران: مهندس نصراله نژاد مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران از مطالعه و بررسی روش های نوین در زمینه پایداری ترانشه ها ، تبدیل ترانشه های خاکی به ترانشه های سبز و بررسی فنس های جدید محافظ ریزش سنگ خبر داد.
نصراله نژاد گفت: یکی از پدیده های حادثه ساز، رانش خاک ترانشه ها و ریزش سنگ از ارتفاعات است که موجب بسته شدن محورها، ایجاد راه بندان و همچنین برخورد این احجام سنگین با خودروها و کاربران جاده است که موجب بالا رفتن آمار تصادفات و تلفات در محورهای مواصلاتی استان تهران می گردد. هر چند که نیروهای زحمتکش راهدار به سرعت و با تمام توان اقدام به گشایش محورها نموده و سهولت تردد را برای کاربران میسر می سازند ولیکن بکار بردن تمهیداتی برای ممانعت پیدایش این پدیده ها، هم از لحاظ اقتصادی به صرفه تر و هم مانع از بروز حوادث ناگوار راهها می گردد. 
وی در ادامه افزود: می توان با جمع آوری اطلاعاتی نظیر شناسایی خاک منطقه ، جنس و اندازه سنگ، میزان ریزش، شناسایی مناطق حادثه خیز و با شبیه سازی این حوادث با نرم افزارهای دو بعدی و سه بعدی و با اجرای طرح های کاربردی و مناسب از وقوع این حوادث پیشگیری بعمل آورد.
مدیرکل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران خاطر نشان کرد : مطالعه و شناخت ویژگی های هر منطقه و پیدا کردن راهکار مناسب و در نظر گرفتن این مهم که چه طرح و متریالی مناسب کدام منطقه می باشد در پیشگیری و مدیریت پیش آمدهای ناگوار بسیار کارآمد می باشد.
در این راستا با بکارگیری روش های ایمن سازی طبق دانش روز دنیا و اجرای فنس کشی های گوناگون، استفاده از فنس های مربعی شکل که چهارده برابر مقاوم تر موارد مشابه است، بکار بردن توری های 6 گوشه برروی ترانشه ها، استفاده از توری های دو گره که نمونه پیشرفته تری از توری های گابیونی است، بکارگیری ترمزهای دو طرفه به منظور مهار سنگ و استفاده از ستونهای هدایتگر سنگ و دیگر روشهای نوین و با رعایت استاندارهای جهانی، می توان به شرایط ایمن تری در جاده ها دست یافت. امید است با اجرایی شدن طرح های مذکور هم میهنان با اطمینان و امنیت بالاتری در محورها تردد نمایند.مشخصات:
نظرات: *