پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​صب و راه اندازی 22دوربین نظارتی در دستورکار قرار گرفت

تاریخ انتشار: 1396/06/27

​صب و راه اندازی 22دوربین نظارتی در دستورکار قرار گرفت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران گفت: 17 دوربین نظارتی و تصویری در جاده های استان تهران نصب شده كه از آنها برای مدیریت راهها استفاده می شود. خروجي تصاوير براي عموم شهروندان نيز از طريق سامانه 141 قابل دسترسي مي باشد.

مهندس نصراله نژاد در گفتگو با گزارشگر روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای ادامه داد این دوربین ها برخي از راههای اصلی و گردنه های استان را زیرپوشش قرار داده و طبق نیاز سنجی های صورت گرفته به تعداد دوربين نظارتي بيشتري نياز مي باشد تا مقاطع مهم و نقاط كور پوشش داده شود.به همين منظور،نصب و راه اندازي  22 دوربين نظارتي جديد در محورهاي استان درسالجاري در دستور كار اداره مديريت راههاي اين اداره كل قرار گرفته است كه با بهره برداري از آنها اكثر راههای ارتباطی استان زیرپوشش دوربین های نظارتی و تصویری قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه با اشاره به معرفی سامانه ۱۴۱ که یکی از کاملترین و مجهزترین خدمات  برای مدیریت سفر هموطنان است، افزود: سامانه جامع ۱۴۱ با ارسال اطلاعات برخط از وضعیت راه ها در خدمت مردم بوده و مخاطبان وکاربران سامانه جامع ۱۴۱ از سراسر کشور با تماس تلفنی با این شماره می توانند آخرین وضعیت ترافیکی و جوی در سطح جاده ها ، محدودیتهای تردد درمحورها، مسافتهای بهینه بین شهری و بهترین ومناسب ترین مسیر را انتخاب کنند.

مدير كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان تهران همچنین افزود: مسافران می توانند با مراجعه به وب سایت ۱۴۱ به آدرس www.141.ir از امکاناتی نظیر نمایش  عکس های  متوالی از تصاویر دوربین های نظارتی مربوط به حداکثر پنج دقیقه قبل، نمایش آخرین وضعیت تردد برگرفته از دستگاه های ترددشماری برخط بر روی نقشه شماتیک، ارائه مسیر و مسافت بهینه با امکان انتخاب مسیر پیشنهادی دوم، انتخاب مسیر از شهرهای بین راهی و مشاهده امکانات بین راهی از قبیل پمپ بنزین ها، مجتمع های خدماتی ورفاهی و ... بهره مند شوند.  
مشخصات:
نظرات: *