پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​نصب 96سامانه تردد شمار در محورهای مواصلاتی استان

تاریخ انتشار: 1396/06/27

​نصب 96سامانه تردد شمار در محورهای مواصلاتی استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران مدير كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان تهران گفت :از سال 88 تا کنون استخراج تردد و تحلیل ترافیک و تعیین سرعت متوسط محورهای مواصلاتی استان از طریق سامانه تردد شمار انجام می شود.

مهندس نصراله نژادبا بیان اینکه 96سامانه تردد شمار از انواع مختلف (القايي ، دوربيني و راداري) در محورهاي استان نصب گرديده افزود: سامانه تردد شمار متشکل از حس گرهایی است که به صورت حلقه های القائی در سطح آسفالت کار گذاشته شده و در زمان تردد خودروها بر روی این حس گرها بر اساس فاصله محور عقب و محور جلوی خودرو نسبت به یکدیگر و مدت زمان عبور بر روی حس گرها قابلیت تشخیص سرعت و نوع وسیله نقلیه از نظر کاربری شامل خودروهای سبک و سنگین دارد .

 وی ادامه داد: این سامانه با توجه به اینکه در سطح جاده و زیر سطح آسفالت قرار دارد و قابل رویت برای رانندگان نیست و از طرفی با توجه به اینکه قابلیت ثبت مشخصات ظاهری از قبیل شماره و سیستم وسیله نقلیه را ندارد و نوع وسایل نقلیه را صرفا از طریق فاصله محورهای خودرو تشخیص می دهد موجب می شود که رانندگان بدون کاهش سرعت اولیه خود بر روی حسگرهایی تردد شمار عبور نمایند . ايشان همچنين اظهار داشت: این سامانه با منبع انرژی برق کار می کند و اطلاعات دریافتی را از طریق مخابرات و جی پی آر اس به صورت آنلاین به اداره مدیریت راه های استان و همچنین به مرکز مدیریت راه های کشور ارسال می نماید.

همچنين علاوه بر تردد شمارهاي القايي، دو گونه تردد شمار دوربيني و راداري مورد استفاده اين اداره كل در سطح محورهاي استان مي باشند كه عمليات تشخيص و تفكيك خودرو را بر اساس پردازش تصوير انجام مي دهند.

این مقام مسئول بیان کرد: یکی از قابلیت های این سامانه بر اساس اطلاعات ارسالی، تشخیص ساعت اوج ترافیک محورها و همچنین بیشترین تردد محور به تفكيك خودروی سبک یا سنگین است.

 گزارش هاي اين سامانه این امکان را می دهد تا بر اساس سرعت متوسط تردد در محور ها و تحليل حوادث و تصادفات به وقوع پیوسته و با انجام تجزیه و تحلیل آماری ، برنامه ریزی لازم در جهت ارتقاء امنیت ترافیک صورت پذيرد.​مشخصات:
نظرات: *