پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​ایمن سازی 20مدارس در حاشیه راههای شهرستان پیشوا

تاریخ انتشار: 1396/06/27

ایمن سازی 20مدارس در حاشیه راههای شهرستان پیشوا

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان پیشوا  از ایمن سازی ۲0 مدرسه در حاشیه راه های شهرستان پیشوا  با هدف ارتقای ایمنی عبور و مرور دانش آموزان خبرداد. 

مهدی قزلباش  در گفتگو با ‘گزارشگر روابط عمومی اظهارداشت: در راستای برقراری امنیت تردد برای دانش آموزان ۲0 باب از مدارس حاشیه راه های شهرستان پیشوا مشمول اجرای طرح ایمن سازی شدند.

وی افزود: طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راه ها با دستگاه های ذیربط به ویژه پلیس راه و اداره کل آموزش و پرورش شهرستان اجرایی شد 

وی ارتقای ایمنی عبور و مرور دانش آموزان را از اهم اهداف این طرح خواند و عنوان کرد: همچنین دانش‌آموزان آموزش‌های مختلفی همچون عبور از پل عابر پیاده و آموزش چراغ راهنمایی را فرا می گیرند.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان پیشوا گفت: بهبود وضعیت ایمنی عبور و مرور دانش آموزان، تأمین ایمنی گروه های آسیب پذیر و پیشگیری از وقوع تصادفات از دیگر اهداف این طرح است.

قزلباش عنوان کرد: نصب سرعت گیر، اجرای خطی کشی عابر پیاده، خط کشی های شطرنجی، نصب علائم راهنمایی و رانندگی و نصب و تعمیر چراغ های چشمک زن از اقدامات انجام شده برای ایمن سازی این مدارس است.

وی با تاکید بر رعایت قوانین و مقررات از سوی رانندگان و عابران پیاده نیز گفت: اگر قوانین و مقررات رعایت شود تصادفات بسیار کاهش می یابد و برای اینکه رعایت قوانین را در بین جامعه و آحاد مردم نهادینه بکنیم باید آموزش را از سنین کودکی و دوران ابتدایی شروع کنیم و با استفاده از روشهای نوین آموزشی مسایل ایمنی و آموزه های ترافیکی را به دانش آموزان یاد دهیم.​مشخصات:
نظرات: *