پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع




​تشدیدکنترل و نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای

تاریخ انتشار: 1396/06/12

​تشدیدکنترل و نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای 

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران از اجرای طرح كنترل و نظارت بر تردد ناوگان عمومی حمل و نقل جاده ای خبر داد و گفت: این طرح به منظور افزایش ضریب ایمنی و كاهش میزان تلفات در حال اجراست و با توجه به افزایش تقاضای سفر در ماه پایانی طرح سفرهاي تابستاني با همکاری پليس راه استان تهران و انجمن صنفي شرکت های حمل و نقل و ادارات شهرستان هاي تابعه، عملياتي مي گردد.

حسن عبدالملکی در گفتگو با گزارشگر روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان تهران گفت: دراين طرح وضعیت ناوگان، رانندگان و عملکرد مدیران فنی شركتهاي حمل و نقل، در دو سطح كنترل در مبدا سفر و كنترل كنار جاده اي در محورهای مواصلاتی استان، رصد می شود. کنترل تجهيزات ايمني و فني، وضعيت معاينه فني معتبر وسيله نقليه، نحوه مهار بار در بارگير، داشتن بارنامه یا صورت وضعيت دولتي، نداشتن بار بيش از ظرفيت مجاز وسيله نقليه، رعايت مقررات عبور و مروو تردد بارهای ترافیکی، تكميل بودن اسناد حمل و نقل بارهاي عادي و ترافيكي، كنترل ابعاد و اوزان وسايل نقليه باري، فعال بودن سامانه سپهتن وسايل نقليه مسافري و .... از جمله مواردی است که در این طرح توسط افسران پليس راه و كارشناسان سازمان مورد بررسی و بازبینی  قرار می گيرد.

وي اظهار داشت: درصورت احصاء تخلفات مربوط به عملكرد شركت حمل و نقل و يا راننده، مراتب تخلف با حضور نماينده انجمن صنفي و پليس راه بررسي و به كميسيونهاي مربوطه جهت برخورد با تخلفات (كميسيون ماده 11 و 12) دلالت مي گردد.

رئيس اداره ايمني وترافيك از نظارت سيستمي بر فعاليت ناوگان حمل و نقل جاده اي خبر داد و گفت : از اين طريق وضعيت بارنامه و یا صورت وضعيت، درج و عدم درج كد رهگيري در اسناد حمل و نقل (بارنامه/صورت وضعيت)، نحوه فعاليت رانندگان در سامانه سپهتن و معاينه فني وسايل نقليه در سامانه معاينه فني خودروهاي سنگين بررسي مي شود.

مرتضی اله یاری با تاكید بر لزوم توجه شرکت‌ها به معاینه فنی، گفت: نقش مدیران فنی شرکت‌های حمل و نقل در افزایش ایمنی ناوگان انکارناپذیربوده است، و باید حس مسئولیت‌پذیری و نظارت مدیران فنی شركت‌های حمل و نقل كالا و مسافر استان بیش از پیش ارتقا یابد، چراکه بی‌ توجهی به موارد فنی و ایمنی ناوگان قبل از سفر، از جمله سیستم های ایمنی، ترمز، فرمان، لاستیک‌ها، برف پاک‌کن و تجهيزات ايمني مورد نياز نظير کپسول آتش‌نشانی، مثلث‌ شبرنگ و .... در ناوگان ها، می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری را وارد کند. 

  وي در پايان اظهار اميدواري كرد با تلاشهايي كه از سوي تمامي متوليان ايمني حمل و نقل جاده اي در دست اقدام است، شاهد سفرهاي ايمن و شاد براي هموطنان عزيزمان در ايام باقيمانده از تعطيلات تابستاني باشيم.




























مشخصات:
نظرات: *