پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​60کیلومتر از محور های حوزه استحفاظی شهرستان ملارد خط كشي شد.

تاریخ انتشار: 1396/05/21

​60کیلومتر از محور های حوزه استحفاظی شهرستان ملارد خط كشي شد.

به گزارش روابط‌عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان تهران اقای کرمی مسئول راهداری و حمل و نقل جاده ای اين شهرستان  با اشاره به اهميت خط كشي جاده‌ها در زمينه ایمنی گفت: 

براي تسهيل تردد وسايل نقلیه، 60 کیلومتر خط کشی گرم در محورهای تحت پوشش اداره راه  ملارد  اجرا شد. 

وی افزود: خط كشي ميزان ايمني و ديد در شب را تا حد زيادي افزايش داده و سبب هدايت رانندگان در مسير خود و نظم ترافيكي مي‌شود.

فرامرز کرمی اضافه کرد: با توجه به خرابی و نشست‌هایی که در سطح رویه آسفالت در محور چیتگروجود داشت، عملیات لکه‌گیری هندسی فنی این محور در دستور کار این اداره قرار گرفت.و اجرای لکه گیری هندسی و روکش بطول 10 کیلومترصورت پذیرفت .

مسئول راهداری و حمل و نقل جاده ای ملارد ادامه داد: 170 عددمورد نصب علائم اطلاعاتی، اخطاری و انتظامی در راه‌های تحت پوشش این شهرستان شامل محورهای امام حسین ،اخترآباد و شش و همچنین  نصب چراغ چشمک زن سه خانه ای  در روستای ویلا دشت  به اجرا در آمده است .

وی در گفتگو با گزارشگر روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران با اشاره به اجرای طرح ارتقای ایمنی راکبین موتورسیکلت اظهار کرد : با توجه به اهمیت ارتقای تردد کاربران آسیب ‌پذیر جاده‌ای موتورسواران و همچنین ایمنی تردد وسایل نقلیه ، طرح ارتقای ایمنی راکبین موتورسواربا همکاری پلیس راه ملارد –صفادشت  برگزار و به تعدادی از راکبین آموزش لازم ودرپایان از طرف اداره کل به موتورسواران کلاه ایمنی اهدا گردید .

فرامرز کرمی با بیان اینکه  در محور صفا دشت –ملارد تصادفات زیادی حادث گشته گفت : با همکاری فرمانداری ،شهرداری و مسئولین شهرستان پیگیری و  دوربرگردان این محور را مسدود نمودیم .

مسئول راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان ملارد تصریح کرد:اجرایی عملیات چیپ سیل روکش (روکش حفاظتی آسفالت )بطول 58کیلومتر در محورهای  اختراباد ،شش، قپچاق ،بیدگنه، خوشنام ،کوشکک، فرخ اباد ،امیراباد و حاجی آباد اجرا شده است . 

گفتنی است عملیات چیپ سیل به‌صورت اجراي یک‌لایه قير به همراه پخش یک‌لایه ماسه روي آن صورت می‌گیرد که می‌تواند سطح راه‌ها را ضد آب و غیرقابل نفوذ کرده و به‌علاوه در درزگيري ترک‌هایی با شدت كم و افزایش مقاومت در برابر سرخوردگی نيز کارایی دارد.با توجه به مقرون‌به‌صرفه بودن چیپ سیل و همچنین سیاست‌های مبنی بر حفظ محورها با کمترین هزینه، اجرای پروژه‌های چیپ سیل یکی از بهترین روش‌های مرمت و نگهداری راه‌ها است.

مشخصات:
نظرات: *