پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​اعلام آمادگي راهداران دماوند جهت سامانه بارش برف احتمالي

تاریخ انتشار: 1395/11/23

​اعلام آمادگي راهداران دماوند جهت سامانه بارش برف احتمالي

مسئول اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دماوند با اشاره به انجام عملیات نمک پاشی و برف روبی در جاده های این شهرستان طی روز های اخیر، از ورود سامانه بارشی جدید بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی خبر داد.

شورش احمدی خطیر با بیان اینکه در سال جاری زمستان پر بارشی را در شهرستان دماوند داشتیم، اظهار کرد: بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی با ورود سامانه بارشی جدید به کشور، طی روزهای آتی شاهد بارش برف در منطقه خواهیم بود.

 وی افزود: با این وجود، راهداران شهرستان دماوند در جاده ها حضور شبانه روزی داشته و با انواع دستگاه های سبک و سنگین برفروب و نمکپاش مکانیزه ، لودر و گریدر در جاده های تحت حوزه استحفاظی بصورت آماده باش کامل می باشند.

 رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دماوند با بیان اینکه در نقاطی از جمله گردنه سرهار و اوزنه بارش شدید برف و کولاک وجود دارد، تصریح کرد: متأسفانه بعلت بی توجهی هموطنان عزیز به اطلاعیه های سازمان راهداری و پلیس راه مبنی بر نامساعد بودن شرایط جوی و سخت شدن تردد از محورها و لغو مسافرت های غیر ضروری ، موجب در راه ماندن آنان و ایجاده مخاطرات برای خانواده شان می گردد.

 وی در پایان داشتن زنجیر چرخ را برای خودروهای عبوری از جاده های کوهستانی و برفگیر الزامی خواند و یادآور شد رانندگانی که قصد تردد از مسیرهای ارتباطی دماوند به ویژه گردنه های کوهستانی و برفگیر را دارند به حتم وسایط نقلیه خود را به وسایل گرمایشی ، زنجیرچرخ و دیگر وسایل ایمنی زمستانی مجهز کنند 

وي در پايان گفت : از پلیس راه نیز انتظار می رود حساسیت بیشتری را نسبت به کنترل تردد خودروها علی الخصوص در شرایط بحرانی داشته باشند.
مشخصات:
نظرات: *