پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
راه اندازی 8 سامانه تردد شماری و 3 سامانه کنترل سرعت در محورهای استان تهران

تاریخ انتشار: 1395/10/05

​ امير مهرآرا، رییس مرکز مدیریت راههای استان تهران، از نصب و راه اندازی 8 دستگاه تردد شمار بر خط جدید در محورهای مواصلاتی استان تهران خبر داد .

وی با اعلام این خبر افزود : عملیات نصب و راه اندازی دستگاههای تردد شمار جدید از آبان ماه سال جاری و در محورهای آدران -شهریار،رباط کریم - آدران ،ملارد - صفادشت و محور وهن آباد آغاز گردیده و در ماه اخیر به پایان رسید .

رییس مرکز مدیریت راههای استان تهران ادامه داد : با پیگیری وتلاش مجدانه کارشناسان مرکز مدیریت راههای استان تهران، در حال حاضر در 45 محور مختلف مواصلاتی استان، تعداد 90 دستگاه تردد شمار برخط (online) نصب و راه اندازی گردیده است که اطلاعات ترافیکی محورهای مذکور توسط این دستگاهها به کمک سیستم GPRS به صورت لحظه ای  قابل رؤیت و تجزیه و تحلیل میباشد .

مهرآرادر توضیح این مطلب گفت :  با نصب این سامانه ها امکان دریافت گزارش ساعتی ،روزانه و ماهیانه از وضعیت ترافیکی هر محور به تفکیک سواری ، اتوبوس و کامیون و همچنین درصد وسائط نقلیه سنگین همراه با ساعات اوج تردد فراهم گردیده است. 

وی ضمن بیان این که امکان تهیه نمودار الگوی ترافیکی هر محور و مقایسه آن با هفته یا ماههای گذشته قابل تهیه و برداشت میباشد ، به مزایای استفاده ازاین دستگاهها اشاره کرده گفت : اطلاعات به دست آمده از دستگاههای ترددشمار کاربری های فراوانی دارد که از جمله آن میتوان به زمانبندی کارگاههای جاده ای درکمترین ساعات تردد، تحلیل و تشخیص جهت تعریض جاده های شریانی همچنین مکانیابی مجتمع های خدماتی رفاهی - بین راهی اشاره کرد.

مهرآرا همچنین از نصب و راه اندازی 3 سامانه  کنترل سرعت جدید در محور قدیم تهران - قم در بخش های عزیز آباد، گردنه حسن آباد و شهرک حمل و نقل حسن آباد خاطرنشان كرد وگفت: نصب و راه اندازی دوربین های کنترل سرعت در راستای افزایش ضریب ایمنی تردد صورت میگیرد. 

به گفته وی، مکان یابی اولیه نصب این دوربین های کنترل سرعت براساس میزان تصادف و تخلف غیرمجاز در شهریورماه امسال و براساس میزان تصادف و تخلف غیرمجاز در محدوده های مسیر صورت مي گيرد

در پايان مهر آرا گفت : هم اینک 90 سامانه کنترل سرعت و ثبت تخلف در محورهای استان تهران نصب گردیده است که تعداد 45 سامانه در حال حاضر آنلاین می باشد.
مشخصات:
نظرات: *