پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​اجرای طرح ضربتی برخورد با ناقضان حریم راه

تاریخ انتشار: 1395/09/02

​اجرای طرح ضربتی برخورد با ناقضان حریم راه 

  مسئول راهداري و حمل ونقل جاده اي شهرستان زي از اجراي طرح ضربتي برخورد با ناقضان حريم راه خبر داد.

    به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري وحمل ونقل جاده اي استان تهران فرشاد اسکندری مسئول راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ری با بیان مطلب فوق گفت : پس از انتزاع راهداری از اداره کل راه و شهرسازی استان تهران ، اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ری نسبت به اجرای طرح ضربتی برخورد با ناقضان حریم در راستای اجرای ماده 6، 7، 17 قانون ایمنی راه و راه آهن توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ری ،تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز جمع آوری بیلبوردهای تبلیغاتی، دستفروشان ، گلفروشان و قلع تابلوهای تبلیغاتی غیرمجاز با استناد به حکم دادستان محترم شهرستان ری و همکاری مامورین نیروی انتظامی ، پلیس راه و همت بالای راهداران زحمت کش و پرسنل اداره ری انجام گرفت و همچنان با قدرت این روند در سطح حوزه راه های شهرستان ری ادامه دارد.

اسكندري در خصوص وضعيت راهداري شهرستان ري افزود : شهرستان ري يكي از كهنترين شهرستانهاي كشور بوده كه قدمت شهرستان و نزديكي آن به پايتخت اهميت آن را از تمامي ابعاد از جمله سياسي ، اجتماعي و ... افزايش داده است.

وي با اشاره به حوزه استحفاظي عنوان كرد:: حوزه استحفاظی این اداره، شامل آزادراه تهران قم، محور ری ورامین، جاده قدیم تهران قم، جاده وهن آباد، جاده چرمشهر، واوان و کمربندی دوم تهران است. 

وي در ادامه گفت :اين راهداري شامل چهار راهدارخانه مي باشد كه تحت نظارت این اداره در جاده قدیم قم جنب پلیس راه، نعلبندان، واوان و حسن آباد مستقر هستند.

مسئول اداره كل راهداري وحمل ونقل جاده اي شهرستان ري گفت : حجم کلی راه های اصلی، فرعی، روستایی و آزادراه در حوزه ری 400 کیلومتر می باشد که 65 کیلومتر آن آزادراه، 190 کیلومتر راه اصلی و 144 کیلومتر راه روستایی است.

اسكندري اشاره كرد:با عنایت به اهمیت راه های شهرستان ری و لزوم ارتقای ایمنی محور، در حال حاضر پیمانکاران خط کشی، نصب علائم و حفاظ ایمنی در حوزه استحفاظی شهرستان ری مشغول به فعالیت می باشند.

وی افزود: سایر اقدامات و پروژه هاي راهداری با جدیت تمام ادامه داشته که از آن جمله می‌توان به  عملیات جلوگیری از ادامه کار پروژه خط مترو شاهد-پرند به دلیل نداشتن ایمنی کافی ،خط کشی و تجهیز راه ها به علائم ایمنی (استوانه و نیوجرسی و...)تجهیز ماشین آلات راهداری،مرمت و تعمیر راهدارخانه ها و اداره شهرستان ری،خرید آسفالت(گرم و سرد)، قیر، نمک و حمل آنها،برخورد شدید و ضربتی با دستفروشان و گلفروشان،جلوگیری وتخریب ساخت و ساز های غیرمجاز در حریم راه ها،جمع آوری تابلو های تبلیغاتی غیرمجاز در حاشیه راه  اشاره داشت.
مشخصات:
نظرات: *