پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​برگزاری مراسم تجلیل از آزادگان اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان تهران

تاریخ انتشار: 1395/05/31

​برگزاری مراسم تجلیل از آزادگان اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان تهران 

در سالروز آغاز ورود غرور آفرین آزادگان به میهن اسلامی از آزادگان شاغل در اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان تهران طی مراسمی تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین نیری امام جماعت و دبیر شورای فرهنگی اداره کل حمل و نقل و نقل و پایانه های استان تهران در این مراسم به روزهای تاریخی و پرافتخار زیادی در اسلام اشاره کرد و گفت: روزهای زیادی از جمله اعیاد مذهبی عید قربان، عید فطر، عید مبعث، نیمه شعبان و بسیاری از روزهایی در تاریخ اسلام وجود دارد که از جایگاه ویژه ای برخوردار است که گرامیداشت آنها همیشه مبیّن درس های مهم زندگی است. در تاریخ انقلاب اسلامی نیز روزهای زیادی همچون دهه فجر، آزادسازی خرمشهر، روزهای آغاز و پایان جنگ وجود دارد که در حفظ استقلال و امنیت میهن اسلامی بسیار مهم است. سالروز ورود غرور آفرین آزادگان به کشور عزیزمان یکی از این روزهااست که عده زیادی از عزیزان در سال 69 بعد از چندین سال اسارت به آغوش کشور بازگشتند. لازم است که روزها را گرامی بداریم و از عزیزانی که فداکاری کرده و جانشان را در طبق اخلاص گذاشتند تقدیر و قدردانی کنیم.

حمید رضا شهرکی ثانوی، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان تهران نیز در این مراسم با اشاره به گرامیداشت این روز گفت: باعث افتخار است که در کنار دو نفر از آزادگان عزیز در این اداره کل به مردم خدمت می کنیم. در آن روزها اگر این جانفشانی ها و فداکاری های این عزیزان نبود قطعا ایران در حال چنین قدرت و جایگاهی در منطقه و جهان اسلام و حتی دنیا نداشت.

وی افزود: دوستان در ایام دفاع مقدس در زمانی که در اسارت بودند شاید تصور نمی کردند بعد از گذشت این سال ها ارتباط بسیار عمیقی بین دو کشور در حوزه های مختلف از جمله زیارتی و فرهنگی و اقتصادی وجود داشته باشد. البته قابل پیش بینی بود که بعد کوتاه شدن دست حاکم ظالم و رژیم بعثی این اخوت و برادری بین مردم ادامه داشته باشد. زیرا که حساب مردم از دولت ظالم جدا بود.

شهرکی ثانوی تصریح کرد: اکنون مقام معظم رهبری، حضرت امام خمینی(ره)، مراجع عظام و ... جایگاه و محبوبیت ویژه ای در عراق دارند و سردار سلیمانی به یک اسطوره مبارزه حق علیه باطل در منطقه تبدیل شده است. یقینا چنین عزت، احترام و اقتدار مرهون فداکاری و ایثارگری های این عزیزان در طول هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس است.

در این مراسم از دو نفر از آزادگان همکار آقای محمد حسن مزینانی و روانبخش نگاری با اهدای لوح و هدایایی تقدیر شد. 
مشخصات:
نظرات: *