پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​تجلیل از برگزیدگان مسابقه شعر و خاطره نویسی نماز در استان تهران

تاریخ انتشار: 1395/04/30

​تجلیل از برگزیدگان مسابقه شعر و خاطره نویسی نماز در استان تهران

در مراسم اختتامیه مسابقه شعر و خاطره نویسی نماز در اداره کل حمل و نقل و نقل و پایانه های استان تهران از برگزیدگان این مسابقه در سال 94 تجلیل شد.

 به گزارش روابط عمومي پایگاه مقاومت بسیج شهید بهشتی نماینده ستاد اقامه نماز استان تهران در این مراسم با اشاره به اهمیت برگزاری این مسابقه اشاره کرد و گفت: مسابقه شعر و خاطره نویسی نماز به منظور توسعه و ترویج فرهنگ نماز در قالب هنر، در سال 94 با چاپ و توزیع پوستر و اعلام در سایت ستاد آغاز شد. این مسابقه در دو بخش شعر و خاطره نویسی و در دو گروه سنی زیر 18 سال و بالای 18 سال برگزار شد که حدود 500 آثار به دست ستاد اقامه نماز رسید که هیئت داوران پس از داوری تعداد 12 اثر در بخش شعر و 12 اثر را در بخش خاطره نویسی به عنوان  آثار برتر انتخاب کردند.

علیزاده افزود: آثار عزیزان بسیار خوب بود به خصوص عزیزانی که زیر 18 سال بوده و دانش آموزان دبستانی بسیار قابل تحسین بود. امیدواریم این عزیزان در سطح کشوری و حتی بین المللی نیز خوب بدرخشند و اثرات خوبی را خلق کنند.

حميد رضا شهركي ثانوي مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان نیز در این مراسم  با اشاره به نقش و اهمیت نماز در دین اسلام گفت: تاکیدات خداوند در قرآن و فرمایشات پیامبر و ائمه و بزرگان دینی  حاکی از از جایگاه نماز در دین و نقش آن در رشد و تعالی دارد. اگر انسان مفاهیم بلند و نتایج عالی نماز را دریابد و روح خود را از چشمه سار زلال و پاک رحمت حق سیراب سازد، به یقین بسیاری از کارهای زشت را وامی نهد و از پلیدی و گناه دوری می جوید.

وی همچنین به توانمندی هنرمندان در بیان مطلب دینی در قالب زیبا را بسیار ارزشمند دانست و گفت: آنچه که از فرمایشات مقام معظم رهبری برداشت می شود این است که هنرمند باید متعهد باشد و کارش هم مفید باشد. هنرمند متعهد نمی تواند نسبت به وضعیت فعلی جامعه بی تفاوت باشد. در فضاي موجود بی طرفی شاعر به حق و باطل بی معنا است. ولی وقتی هنرمند و شاعر به حوزه هایی مثل دین و نماز می پردازد نگرانی ما که اثر شاعر باید متعهدانه و مفید باشد رفع می گردد. 

در پایان این مراسم با حضور نماینده ستاد اقامه نماز، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان تهران و امام جماعت و دبیر شورای فرهنگی و ستاد اقامه نماز حمل و نقل و پایانه های استان از برگزیدگان این دوره مسابقه به شرح زیر تجلیل شد:

در بخش شعر در گروه سنی زیر 18 سال خانم ها زینب ابراهیمی، زینب احمدیان، ستایش دانسفهانی، فاطمه صاحت، آیدا آجرلو و افسانه پورآذر به عنوان نفرات اول تا ششم انتخاب شدند. و در گروه سنی بالای 18 سال نیز خانم ها نیلوفر زارع، لیلا علیزاده، صدیقه قربانی و فاطمه مشاعی به عنوان نفرات اول تا چهارم و آقایان سعید غضنفری(صاحب) و رضا محمد صالحی به ترتیب به عنوان نفر پنجم و ششم انتخاب شدند.

در بخش خاطره نویسی در گروه سنی زیر 18 سال نیز خانم ها مبینا ریحانی و نگین متین به ترتیب نفر اول و دوم، خانم ها غزاله طالعی و فاطمه عباس زاده مشترکا به عنوان نفر سوم و خانم ها مائده خدائیان و ستایش هاشمی نسب نیز مشترکا به عنوان نفر چهارم و خانم فاطمه خسروانه نیز به عنوان نفر پنجم انتخاب شدند. در گروه سنی بالای 18 سال در این بخش نیز خانم مریم حسن رضایی رتبه اول، آقای عبدالرضا شیر کوند و خانم مریم ملک مشترکا رتبه دوم و خانم رقیه فیوج و آقای محمد نبی زاده نیز به ترتیب رتبه سوم و چهارم را کسب کردند. 
مشخصات:
نظرات: *