پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​كاهش 36درصدي تلفات حوادث رانندگي استان تهران وكسب رتبه سوم كشور

تاریخ انتشار: 1395/03/26

​كاهش 36درصدي تلفات حوادث رانندگي استان تهران وكسب رتبه سوم كشور

به استناد آمار پزشکی قانونی، استان تهران  با کاهش معادل  36 درصدی در تعداد تلفات حوادث رانندگی برون شهری در فروردین  ماه سال 1395 نسبت به  فروردین ماه سال 1394 در رتبه سوم کشور از حیث میزان کاهش تلفات قرارگرفته است. همچنین استان با کاهش معادل 5/43 درصدی در تعداد تلفات حوادث رانندگی  برونشهری در نوروز سال 1395 نسبت به نوروز سال 1394 در  رتبه  پنجم کشور از حیث میزان کاهش تلفات  قرار گرفته است. 

به گزارش روابط عمومي مهدي مصطفیان مسئول تیم تحلیل و پردازش آمار تلفات سوانح رانندگی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان تهران، ضمن ارایه آمار فوق ،این میزان کاهش تلفات و كسب  رتبه سوم در کل کشور را نتیجه اقدامات همه جانبه و مجدانه از سوی همه عوامل و نهادهای درگیر در ارتقای ایمنی جاده ای اعم از سازمان راهداری، پلیس راه، اورژانس و هلال احمر و همچنین نهادهای موثر در فرهنگسازی رعایت نکات ایمنی ترافیک و رانندگی دانست وگفت : دو پروژه توسعه پل هاي عابر پياده به تعداد 31 دستگاه در آزاد راه تهران-قم، تهران-فيروزكوه و تهران- شريف آباد و ... و نيز بهره¬برداري از سيستم¬هاي ITS و به خصوص راه¬اندازي و بهره برداري از 57 سامانه كنترل سرعت در چهار محور تهران-فيروزكوه، تهران-شريف آباد، تهران-قم و تهران-ساوه مي توان از تأثيرگذار ترين پروژه¬ها در چند سال اخير عنوان كرد كه در طي سال گذشته در سطح اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران به اجرا درآمده است .

. به نقل از وي ارزيابي¬هاي به عمل آمده از الگوي رفتاري رانندگان در سطح محورهاي مواصلاتي استان بر اساس سامانه هاي تردد شماري موجود حاكي از كاهش چشمگير در ميزان تخلفات سرعت (در برخي محورها بالغ بر 40% كاهش) مي¬باشد كه تأثير بسزايي در تقليل ريسك تصادف مي¬تواند داشته باشد.

مصطفيان ضمن بیان این نکته که استان تهران در فروردین ماه سال 1395، تلفاتی در حوادث رانندگی   روستایی نداشته است، افزود: کاهش معادل 5/20 درصدی در تعداد مصدومین حوادث رانندگی در فروردین  ماه سال 1395 نسبت به فروردین ماه سال 1394 استان تهران را در رتبه نهم کشور از حیث میزان کاهش تلفات در طول يكماه قرار داده است. 

بر اساس اظهارات وي، تحليل آمار تلفات و مصدومین  استان در نوروز 95 نشان دهنده کاهش معادل 100 درصدی تلفات حوادث رانندگی روستایی در نوروز  سال 1395 نسبت به  نوروز سال 1394 مي¬باشد كه اين امر نيز استان تهران را در جايگاه اول كشوري قرارداده است. 

مصطفيان دستيابي به اين آمار چشمگير در كاهش تلفات جاده¬هاي روستايي را نيز به نوعي مرهون توسعه تدابير افزايش ايمني در سطح جاده¬هاي اصلي و محورهاي شرياني استان با استفاده از سامانه هاي كنترل سرعت و نيز پل هاي عابر پياده دانست و اشاره داشت كه اين امر منجر به آزاد سازي بخش قابل توجهي از ظرفيت پليس و ارگان هاي امدادي و توجه ويژه آن ها به بحث حمل و نقل روستايي شد.  

در پایان وي ضمن تشکر از راهبری های موثر معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری به عنوان جانشین ریاست کمیسیون ایمنی و حمل و نقل و سوانح رانندگی، اظهار اميدواري كرد كه با همراهي ارگان هاي ذيربط در سال جاري نيز به افزايش تعداد پل هاي عابر پياده و نيز نصب دوربين هاي كنترل سرعت جديد در ساير محورهاي استان از قبيل آزادراه تهران-پرديس، محور تهران-شهريار، آزادراه تهران- كرج و غير اقدام خواهد گرديد و انشاالله شاهد كاهش بيشتر حوادث رانندگي در ماه ها و سال هاي آتي خواهيم بود. 

مشخصات:
نظرات: *