پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​برگزاري نشست تخصصي حمل و نقل

تاریخ انتشار: 1395/03/22

​برگزاري نشست تخصصي حمل و نقل

به گزارش روابط عمومي اداره كل حمل ونقل وپايانه هاي استان تهران فاطمه قديمي  رئيس اداره برنامه و بودجه ،  درخصوص  برگزاري  نشست تخصصي حمل و نقل  گفت :پيرو  برگزاري  سمپوزيوم  بين المللي  مهندسي  ترافيك و حمل و نقل  در  دانشگاه  تبريز  با حضور  دو  نفر  از اساتيد دانشگاه  پلي تكنيك ميلان  - ايتاليا،  فرصتي پيش آمد  تا  بتوان  با  نشستي  صميمي  با  حضور اساتيد  دانشگاه  ميلان  و دانشجويان و كاركنان   اداره  كل و  ساير مدعوين ، ایده های متخصصین در ارتباط با سیستم های حمل و نقل   به اشتراك  گذاشته  شود.  

وي اضافه كرد:  افزایش هم اندیشی و هم افزایی بر اساس تجارب موفق پیشین در کشورهای پیشرفته دنیا ، تبادل اطلاعات  در خصوص ترمینال های مسافربری ،  نرم افزار هاي حمل و نقلي و استفاده  از آنها در  حمل و نقل هوشمند از مباحث مطرح شده در  اين نشست  تخصصي مي باشد.

در جلسه مذكور به نتايج بررسي هاي به عمل آمده در خصوص عملكرد شبكه راه هاي درون شهري و نيز سيستم هاي حمل و نقل عمومي شهر ميلان پرداخته شد و رويكرد كلي در خصوص بهينه سازي اين شبكه در راستاي كاهش زمان سفر و ارتقاء سطح دسترسي¬ها و سطح سرويس مورد بررسي قرار گرفت. همچنين به بحث و بررسي در مورد پارامترهاي مهم و تأثيرگذار بر مطالعات ترافيكي در سطح كلانشهرها پرداخته شد به نحوي كه بتوان از آن در شبيه سازي مطالعات به عمل آمده در تهران استفاده نمود.

در حاشيه جلسه مذكور، اساتيد مدعو بازديدي از مركز مديريت راه¬هاي استان نيز به عمل آورده و از تجهيزات و سامانه هاي هوشمند كنترل مركز ديدن به عمل آوردند. طي مذاكرات صورت گرفته در حين بازديد، ميزان استفاده از ديتاهاي ثبت شده توسط تردد شمارها در مباحث شبيه¬سازي ترافيكي مطرح گرديد و طبق اظهارات مهرآرا رئيس مركز مديريت راه هاي استان، عنوان گرديد كه گروهي تحت عنوان گروه Data mining در اداره كل شكل گرفته و گام¬هاي اوليه در راستاي تحليل داده ها و رفتارهاي ترافيكي در حال برداشته شدن مي¬باشد. 

مشخصات:
نظرات: *