پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​افتتاحيه پايگاه هاي مشاوره ايدز در پايانه هاي بيهقي و كالاي تهران

تاریخ انتشار: 1394/12/09

​افتتاحيه پايگاه هاي مشاوره ايدز در پايانه هاي بيهقي و كالاي تهران

به گزارش روابط عمومي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران در پي مبادله تفاهم نامه بين اين اداره كل و دانشگاه علوم پزشكي ايران ، پايگاه هاي مشاوره ايدز در پايانه مسافري بيهقي و پايانه كالاي نسيم شهر برگزار گرديد .

عبدالهي مسئول آموزش بخش حمل و نقل اداره كل با اعلام اين خبر افزود؛ به دنبال افتتاح پايگاه مشاوره ايدز در پايانه مسافري غرب تهران و در اجراي تفاهم نامه في مابين اداره كل و دانشگاه علوم پزشكي ايران و به مناسبت هفته سلامت مردان (7 – 1 اسفند ماه) پايگاه مشاوره ايدز در پايانه هاي مسافري بيهقي و پايانه كالاي نسيم شهر افتتاح و مورد بهره برداري قرار گرفت.

وي افزود؛ اين كار در راستاي اجراي بندهاي تفاهم نامه و به منظور خدمت رساني به شاغلين بخش حمل و نقل جاده اي انجام گرفته است و هدف از ايجاد اين پايگاهها را ، ارائه آموزش هاي لازم در زمينه ايدز ، شناسائي بيماران مبتلا به ايدز ، مشاوره در خصوص ايدز و انجام آزمايشات داوطلبانه لازم در اين زمينه عنوان كرد و ادامه داد؛ كه اولين مرحله از اجراي تفاهم نامه با همكاري بسيار نزديك كارشناسان اين اداره كل و دانشگاه علوم پزشكي ايران با موفقيت به انجام رسيد.

عبدالهي در ادامه به آمار مراجعه كنندگان به پايگاههاي مشاوره ايدز در پايانه هاي مذكور اشاره كرد و افزود ؛ در اين مرحله 827 نفر از شاغلين بخش حمل و نقل جاده اي در پايانه هاي مسافري غرب و بيهقي و پايانه كالا در كلاس هاي آموزشي كه توسط كارشناسان دانشگاه علوم پزشكي ايران برگزار گرديد، شركت نمودندو 377 نفر به صورت داوطلبانه آزمايش اچ آي وي دادند و همچنين 627 نفر در برنامه هاي مشاوره ايدزكه توسط كارشناسان متخصصبه صورت اختصاصي انجام ميگرفت شركت نمودند. وي افزود؛ كه تمامي خدمات ارائه شده و توزيع وسايل پيشگيري از انتقال ويروس اچ آي وي ، به صورت رايگان بوده است.

شايان ذكر است كه هزينه درمان ساليانه يك بيمار مبتلا به ويروس ايدز در ايران معادل 16 هزار دلار مي باشد.
مشخصات:
نظرات: *