پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​دوره آموزشي مديران فنی شركتهاي حمل و نقل مسافربري درپايانه شرق

تاریخ انتشار: 1394/09/01

​دوره آموزشي مديران فنی شركتهاي حمل و نقل مسافربري درپايانه شرق 

به گزارش روابط عمومي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران رئيس اداره ايمني وترافيك استان  گفت: دوره آموزشي مديران فنی شركتهاي حمل و نقل مسافربري با حضور فرمانده عملیات پليس راه فرماندهي انتظامي ويژه شرق استان و مدیران فنی شرکتهای حمل و نقل اتوبوسرانی در محل پایانه شرق با هدف بازآموزي نحوه كنترل ضوابط ايمني و فني اتوبوسها قبل از سفر برگذار شد .

حسن غفاري گفت : دوره مذكور را در راستاي ارتقاي سطح آگاهي مديران و مديران فني و فعالان اين عرصه نسبت به رعايت نكات فني و ايمني برگزار گرديده و  در اين دوره بر لزوم نظارت دقيق و بيش از پيش بر شاخص هاي  مورد نظر در خصوص سلامت فني ناوگان تأكيد شد .

وي اظهار داشت: در این دوره  آشنايي با نحوه اعمال قوانین و مقررات وكنترل و  نظارت بر سلامت ناوگان و رانندگان نيز در دستور کار قرار گرفت .

غفاري ادامه داد :حدود 20 نفر از مديران و مدیران فنی شرکت‌های حمل و نقل مسافر برون شهری استان تهران در دوره‌های بازآموزی نظارت بر کیفیت فنی ناوگان مسافربری شرکت کردند تا با دقت مضاعف نسبت به صدور تائیدیه فنی ناوگان مورد نظر قبل آغاز سفر مبادرت کنند.

وي خاطرنشان كرد: كنترل سيستم گرمايشي و تجهيزات ايمني وسايل نقليه به ويژه كمربند ايمني راننده و سرنشينان، كپسول آتش نشاني ، مثلث شبرنگ ، جعبه كمك هاي اوليه ،  كنترل آج مناسب لاستيك ها و زنجير چرخ ،  سيستم روشنايي و برف پاكن ها، سيستم ترمز و ...... از مهمترين اهداف ما در اجراي اين دوره آموزشي بوده است .

اين مقام مسئول افزود: این اداره کل از سال‌های گذشته تمام شرکت‌های مسافربری تحت پوشش را در چارچوب طرح ارتقای خدمات شرکت‌های مسافربری جاده‌ای استان ملزم به به کارگیری مدیران فنی ذيصلاح وفق ضوابط و مقررات نموده است تا وسایل نقلیه عمومی  قبل از حرکت شرايط فني و ايمني لازم را احراز نمايند .

 

  
مشخصات:
نظرات: *