پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
پنجمين نمايشگاه راه و شهرسازی افتتاح گرديد

تاریخ انتشار: 1394/08/11

پنجمين نمايشگاه راه و شهرسازی افتتاح گرديد

پنجمين نمايشگاه راه و شهرسازی و صنایع وابسته با حضور وزیر راه و شهرسازی و جمعی از معاونان وی افتتاح شد.

 به گزارش روابط عمومي اداره كل حمل ونقل وپايانه هاي استان تهران پنجمین نمایشگاه راه و شهرسازی چهارشنبه، ششم آبان ماه 94 ، در  شبستان مصلای امام خمینی (ره) با حضور عباس آخوندی و جمعی از مقامات وزارت راه از جمله داود کشاورزیان، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و معاونين وي تعدادي از متخصصان وفعالان در حوزه حمل ونقل و راه وشهرسازي واصحاب رسانه ها و تعدادي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، آغاز به کار کرد.

 دكتر عباس آخوندي وزير راه وشهرسازي در آيين گشايش پنجمين نمايشگاه راه وشهر سازي وصنايع وابسته كه از ششم تا نهم آبان ماه سال جاري با حضور همه سازمان‎ها و شرکت‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی در بخش های مختلف حمل و نقل، مسکن و شهرسازی، ۱۱۶ شرکت کننده در قالب نهادهای دولتی، انجمن های بخش خصوصی، نشریه‌های تخصصی، شرکت های مهندسی و ادارات کل راه و شهرسازی برگزار شده است، گفت:

نمایشگاه راه و شهرسازی ،محلی برای تعامل بخش خصوصی و دولتی و بیان مشکلات، ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و رفع موانع توسعه است ورويكرد اين نمايشگاه از"فعاليت محوري" به "كارآمد محوري براي شهروندان" همسو با سياست هاي جديد دولت تدبير و اميد، وزارت راه و شهرسازي و سياست هاي كلان برنامه ششم توسعه مي باشد.

وي افزود: رابطه دولت ها و مردم ‌در شرایط کنونی تغییراتی اساسی یافته است و این رابطه که پیشترعموماً یک طرفه بود، دوسویه شده است و امروز دولت ها، بدون مشارکت جدی مردم در همه عرصه های زندگی اجتماعی، از پایداری لازم برخوردار نیستند.

دكتر آخوندي ايجاد فرصت برابر و دسترسي عادلانه به اطلاعات را براي آحاد مردم وفعالان حوزه اقتصادي وتخصصي از الزامات توسعه پايدار وسلامت اداري واجتماعي دانست و با تاكيد بر توجه به اين مهم در حوزه وزارت راه وشهرسازي تصريح كرد:

 در راستاي دستيابي به اين امر،  توسعه حقوق شهروندی مبتنی بر قانون اساسی ونهادينه سازي آن در فعالیت‌های وزارت راه و شهرسازی، بهبود مستمر در کیفیت خدمات و افزایش رفاه شهروندان؛ شفافیت، رقابت و پذیرش حق پرسشگری برای فعالان اقتصادی و همه شهروندان؛ توجه به مسکن از منظر شهروندان و مشتریان و رعایت حق انتخاب توسط مشتری ،مواردي است كه  نيازمند  تلاش جدي وبهره گيري از فرصت هاي تعاملي تلاشگران وزارات راه وشهرسازي با خدمات گيرندگان از اين مجموعه است، كه اميد است برگزاري اين نمايشگاه وفرصت مشابه بتواند ما را به اين مهم برساند.

براساس اين گزارش در پنجمين نمايشگاه بزرگ راه و شهرسازي و صنايع وابسته،سازمان راهداري وحمل ونقل جاده اي نيز با حضور در اين نمايشگاه ،آخرين دستاورد هاي خود را در حوزه سيستم هاي حمل ونقل هوشمند،ازجمله سامانه  ثبت تخلفات سرعت، سامانه مديريت ونظارت جاده ها،سامانه 141 وساير اقدامات در حوزه حمل ونقل جاده اي و راهداري به نمايش گذاشته شد 

در اين افتتاحيه جمعی از کودکان به همت جمعیت طرفداران ایمنی راه ها برای خوشامدگویی به وزیر راه و شهرسازی در سالن افتتاحیه نمایشگاه راه و شهرسازی حضور داشتند .

اين گزارش مي افزايد :این کودکان با لباس های همرنگ با شعار " بچه ها را از خطراتی که در راه ها در کمین آنان هست، نجات دهید" حضور داشتند .

 امين زاده معاون حقوقی رییس جمهوری با حضور در پنجمین نمایشگاه دستاوردهای وزارت راه و شهرسازی از توانمندی ها و جدیدترین دستاوردهای بخش دولتی و خصوصی در عرصه راه و ساختمان بازدید کرد.

وي ضمن بازدید از بخش های مختلف این نمایشگاه با توضیحات مسئولین هر بخش در جریان روند کاری و دستاوردهای جدید بخش خصوصی و دولتی در عرصه راه و ساختمان قرار گرفت.

دکتر امین زاده با اشاره به ایجاد سامانه های مختلف اطلاع رسانی در وزارت راه و شهرسازی به منظور تسهیل سفرهای مردم به اقصی نقاط کشور گفت: امروز می توانیم ادعا کنیم که یک مسافر با اطمینان خاطر از اطلاعات لحظه ای و کامل، سفری امن خواهد داشت و این بخشی از حقوق شهروندی است.

معاون حقوقی رییس جمهوری با تاکید براینکه حقوق شهروندی، حق همه نسل ها بوده و باید رعایت شود، خواستار اهتمام همه وزارتخانه و دستگاه های اجرایی در خصوص حقوق شهروندی شد.

دکتر امین زاده با اشاره به فعالیت های وزارت راه وشهرسازی در خصوص اجرای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات گفت: این وزارتخانه به عنوان اولین وزارتخانه ، دسترسی آزاد به اطلاعات را دراختیار عموم مردم قرار داده است.

همچنین دکتر امین زاده پس از بازدید از غرفه جمعیت طرفداران ایمنی راهها در دفتر یادبود این سازمان مردم نهاد نوشت: ایمنی حق اولیه هر شهروند است که توسط سازمان ها و دستگاه ها رعایت گردد.

دربخشي از اين گزارش عباس آخوندی و علی جنتی وزیران راه و شهرسازی و فرهنگ و ارشاد اسلامی با بازدید از غرفه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با سامانه های ارتباطی این سازمان شامل پخش زنده تصاویر دوربین‌های جاده‌ای و سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در راه‌های شریانی کشور قرار گرفتند. همچنین این دو عضو کابینه یازدهم با بازدید از غرفه جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها از نحوه بازآفرینی شهری برای احیای اندیشه ایران‌شهر در طرح‌های بازآفرینی شهری وفعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی وزارت راه و شهرسازی آگاهی یافتند.
 
مشخصات:
نظرات: *